Де знаходиться Тимошенко, не знає навіть його адвокат

Середа, 20 серпня 2003, 16:09
Адвокат подружжя Юлії й Олександра Тимошенків Віктор Швець вважає, що в Генеральної прокуратури України не було законних підстав для оголошення в розшук його підзахисного.

В інтерв'ю журналістам у середу в Києві адвокат відзначив, що останні кілька тижнів йому не відомі випадки, коли б Генпрокуратура викликала на допит Олександра Тимошенко, а він не з'являвся безпідставно.

Відповідаючи на питання про те, де в даний час знаходиться Тимошенко, Швець сказав, що це йому невідомо. Адвокат відзначив, що спілкується зі своїм підзахисним тільки тоді, коли його викликають на допит, а останні кілька тижнів Тимошенка не викликали.

Як повідомлялося, один з колишніх керівників корпорації "Єдині енергетичні системи України" Олександр Тимошенко, чоловік лідера БЮТ, народного депутата Юлії Тимошенко, оголошений у розшук.

У зв'язку з тим, що Тимошенко не з'являвся до слідчого Генпрокуратура звернулася до Печерського місцевого суду Києва, що санкціонував його затримання і доставку до суду.

9 серпня 2001 року Києво-Святошинський місцевий суд звільнив з-під арешту колишніх співробітників "ЄЕСУ" Олександра Тимошенка і Валерія Фальковича під особисту запоруку ряду народних депутатів. Пізніше Апеляційний суд підтвердив це рішення. Ще в грудні 2002 року Фалькович був оголошений у міжнародний розшук.

Кримінальну справу у відношенні Тимошенка і Фальковича було порушено Генпрокуратурою України 18 серпня 2000 року. Вони обвинувачуються в розкраданні з використанням службових повноважень державних коштів при здійсненні структурою "Укртехсервіс" у 1990-х роках операцій з експорту металопрокату до країн Далекого Сходу на суму $800 тис.

В даний час Шевченківський місцевий суд Києва приступив до розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишніх керівників "ЄЕСУ" Геннадія Тимошенка й Антоніни Болюри.

Двоє інших керівників "ЄЕСУ" - Лідія Сокольченко і Євген Шаго в травні 2003 року були звільнені з-під арешту за рішенням Апеляційного суду Київської області, однак у даний час вони також знаходяться в розшуку.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua