Українці в Іраку дивляться супутникові канали і мажуть намети засобом від москітів

Середа, 27 серпня 2003, 14:35
Командування 5-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, що виконує завдання по підтримці миру й стабільності в іракській провінції Васит, вживає додаткові профілактичні заходи для збереження здоров'я військовослужбовців.

Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, з огляду на особливі кліматичні й санітарно-епідеміологічні умови, кожному військовослужбовцеві видані спеціальні засоби захисту від комарів, москітів й інших комах.

Незважаючи на те, що до цього часу жодного випадку захворювання на малярію не зафіксовано, українські фахівці медичної служби, після консультацій з американськими колегами, постійно вживають додаткових заходів по захисту здоров'я миротворців.

Так, наприклад, кожному військовослужбовцеві видані ефективні протимоскітні репеленти для обробки відкритих ділянок шкіри "INSECT/ARTHROPOD REPELLENT LOTION. Цей засіб уже кілька місяців надійно захищає морських піхотинців США в місцевих умовах.

Для обробки обмундирування запропонований інший препарат - PERMETHRI ARTHROPOD REPELLENT. Ним українські військовослужбовці оброблюють намети і протимоскітні сітки над ліжками. Засіб, за твердженням американських військових, зберігає свої якісні параметри навіть після п'ятиразового прання.

Крім того, перед відрядженням на Близький Схід за рекомендацією медичних працівників кожен український солдат зробив певний запас протимоскітних препаратів вітчизняного виробництва, що виявилися також ефективними.

В українських військових також з'явилася можливість дивитися супутникове телебачення. Фахівці вузла зв'язку 5-ої бригади встановили супутникову антену, і тепер миротворці можуть дивитися більш 200 каналів, серед яких є і російськомовні.

Зараз фахівці працюють над настроюванням антени на супутник "Сиріус", через який транслюються й українські телеканали.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua