Четвірка об'єдналася, щоб дати відповідь Медведчуку

Середа, 10 вересня 2003, 14:43
Фракції "Нашої України", Компартії, Соцпартії та Блоку Юлії Тимошенко створили робочу групу для підготовки пропозицій по політичній реформі.

Про це повідомив лідер фракції "Наша Україна" Віктор Ющенко в середу.

Відповідно до підписаного протоколу лідерів чотирьох опозиційних фракцій, до складу робочої групи ввійшли член фракції "Наша Україна" Петро Порошенко, член фракції Компартії Адам Мартинюк, член фракції Соцпартії Йосип Вінський і член фракції БЮТ Олександр Турчинов.

Відповідно до підписаного документа, метою робочої групи є підготовка спільних концептуальних основ по зміні політичної системи влади. Крім того, робоча група повинна підготувати перелік законів, щодо яких існує спільна позиція "четвірки".

Наступне засідання опозиційних сил заплановано на 12 вересня. Коментуючи зустріч у середу, Ющенко підкреслив, що в лідерів чотирьох фракцій "була нелегка дискусія".

"Була досягнута формальна домовленість, щоб ми продемонстрували спільність підходів у баченні політичної реформи і системи влади", - відзначив Ющенко.

Лідер "Нашої України" повідомив також, що робоча група має підготувати документ: заяву, або момерандум, в якому б визначалися концептуальні підходи щодо проведення конституційної реформи в Україні.

За словами Ющенка, в цьому документі необхідно чітко визначитись щодо пропорційності виборів народних депутатів України, виборів президента всенародно, а також щодо позбавлення мандата тих народних депутатів, які залишили фракцію, за списком якої вони обиралися до парламенту.

Ющенко зазначив, що після підписання такого документа всі сторони будуть мати гарантії, що в будь-якій ситуації не буде змінено точки зору тієї чи іншої фракції.

Він зазначив, що, виходячи з таких принципів, можна буде обговорювати той чи інший законопроект щодо проведення конституційної реформи.

УНІАН, Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua