Кучма веде в Європу не тільки Україну, але і Росію

22 перегляди
0
П'ятниця, 12 вересня 2003, 17:48
Президент Кучма вважає, що Україна йде "в Європу разом з Росією" більшою мірою, ніж з Болгарією і Румунією".

Як пише Кучма у своїй книзі "Україна - не Росія", "завдяки нашій схожості-несхожості ми спроможні допомогти одне одному рухатися у потрібному напрямі".

"Люблять питати: "Чи йдемо ми в Європу разом з Росією чи ні?". Через розмитість питання на нього можна відповісти і "так", і "ні". Що значить "йдемо в Європу разом"? - риторично питає Кучма.

На його думку, це "констатація факту, що й Україна, і Росія ясно визначили однаковий європейський вибір". Для України "він повністю органічний, це її цивілізаційний вибір". "Мотиви Росії не такі очевидні, оскільки їй значно менше властиве почуття належності до Європи", - заявляє Кучма.

Президент звертає увагу читача, що "тим цінніший цей голосно заявлений вибір, і те, що російське суспільство, нехай і не зі стопроцентною одностайністю, але приймає його. А отже, хоча би на рівні декларації про наміри, ми рухаємося в одному напрямі. Так що, якщо мені буде поставлене таке питання, я, швидше за все, відповім "так" і зроблю це з чистою совістю".

"Але я можу й розтлумачити свою відповідь. Що взагалі стоїть за словами "бути в Європі"? Адже ми і без того в Європі, і навіть її географічний центр, за вирахуванням географів, знаходиться на українській території. Що ж до Росії, вона і так займає 42% території Європи: "Бути в Європі" - значить відповідати декільком десяткам цілком формальних критеріїв.

Ці критерії є в Європейської ради, в Європейського союзу, у НАТО й інших відомих організацій. Неможливо вважати себе країною європейською у всіх змістах, а не тільки у географічному, не відповідаючи цим вимогам", - погоджується Кучма.

Але на його думку, "особливо важко виконати блок економічних вимог". "Природно, що в однієї країни раніше вийде одне, в іншої - інше, жодних узгоджених графіків немає. У цьому значенні можна сказати, наприклад, що ми йдемо в Європу разом з Болгарією й Румунією".

"Тим більше, що кінцева, нехай і неблизька, мета України та ж, що і у цих країн - вступ до Євросоюзу, члени якого надають один одному свободу необмеженого пересування "ідей, людей і капіталу", тоді як Росія, наскільки мені відомо, не висловлювала такого бажання", - нагадав Кучма.


Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі