Лавринович вигадав умови вступу України до ЄЕП

3 перегляди
Понеділок, 15 вересня 2003, 13:55
Міністерство юстиції внесло правки до проекту угоди про Єдиний економічний простір, які передбачають необов'язковість для України рішень будь-яких наднаціональних органів ЄЕП.

Як повідомляє у понеділок російське видання "Ведомости", це зауваження було оформлене у числі трьох "з приблизно восьми, які готуються".

Посилаючись на прес-службу Мін'юсту, газета зазначає, що згідно з правками, українська сторона має "право формулювати застереження до будь-яких договорів у рамках ЄЕП". А також гармонізувати українське законодавство "із нормами майбутньої зони вільної торгівлі лише у тій частині, в якій вона не суперечить курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію".

"Як випливає з направленого у серпні до Брюсселя проекту плану дій "Україна - ЄС", Україна задля отримання асоційованого членства в Євросоюзі готова, зокрема, ввести візовий режим зі всіма третіми країнами, включаючи Росію, Білорусію і Казахстан", - пишуть "Ведомости".

Газета також наводить вислів координатора парламентської більшості Степана Гавриша про те, що відповідні документи будуть підписані президентами "четвірки" 18 вересня в Ялті.

"За даними депутата Верховної Ради Івана Зайця, поправки підготовлені спільно українським Мінекономіки, МЗСом і Мін'юстом", - пишуть "Ведомости" і додають, що Хорошковський "раніше заявляв, що готовий піти у відставку, якщо документи щодо створення ЄЕП підпишуть без українських поправок".

Разом з тим "російським чиновникам незрозуміла позиція колег". "Якщо хтось не готовий, не треба порушувати всю концепцію [ЄЕП], а просто, можливо, [Україні] варто відмовитися від участі в інтеграції", - заявило "Ведомостям" джерело у російському уряді.

"Підписання [угоди з урахуванням запропонованих Україною поправок] втрачає значення, і не думаю, що інші країни "четвірки" на це підуть, - говорить гендиректор Центру торгівельної політики і права Анатолій Мартинов. - Хоч можливо, що це тільки тактика українців напередодні підписання: висунути вимоги по максимуму, щоб у кінцевому результаті у чомусь поступитися, але щось і виторгувати".

Російське видання також наводить дані соціологічного опитування Центру соціальних і політичних досліджень "СОЦИС". Згідно з ними, 70% українців виступають за вступ країни до ЄЕП. Проти участі в ЄЕП висловилися близько 19% опитаних.

В той же час голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламентові буде складно ухвалити будь-яке рішення по питанню про створення Єдиного економічного простору.

У понеділок в інтерв'ю журналістам, прогнозуючи майбутнє обговорення цього питання в парламенті, заплановане на вівторок, Литвин сказав: "Це, швидше за все, буде маніфестація позицій тієї чи іншої політичної сили, що представлена в парламенті".

На його думку, при "такому розмаї думок щодо ЄЕП буде складно ухвалити якесь рішення".

У той же час, Литвин підкреслив, що йому складно прогнозувати розвиток подій у залі під час обговорення питання про ЄЕП, оскільки "можуть бути несподівані позиції". Він також висловив думку про те, що обговорення цього питання у вівторок протриває довше, ніж заплановано.

"Це питання має таке політичне й міжнародне забарвлення, що усі будуть зацікавлені в тім, щоб оприлюднити свою позицію", - відзначив спікер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua