Гербст обіцяє вести Україну до НАТО

Вівторок, 16 вересня 2003, 15:26
Посол США в Україні Джон Гербст заявляє, що однією з задач його дипломатичної місії є сприяння інтеграції України до НАТО. Про це він повідомив у вівторок на зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Гербст підкреслив, що США цілком розділяють точку зору українського уряду стосовно інтеграції до євроатлантичних структур, повідомив в інтерв'ю журналістам прес-секретар українського спікера Ігор Сторожук після закінчення зустрічі.

Дипломат повідомив, що приїхав в Україну з надією зміцнити відносини двох країн. "США розуміють значення відносин з Україною", - сказав посол.

За його словами, в останні шість місяців відзначається тенденція до поліпшення двосторонніх відносин.

Гербст високо оцінив зусилля України у миротворчих процесах. "Це прояв політичної мудрості і мужності у стінах українського парламенту", - сказав він.

За його словами, процеси подальшої інтеграції України у НАТО містять у собі кооперацію й співробітництво у багатьох сферах. Важливим етапом для України, відзначив він, повинні стати президентські вибори 2004 року й проведення політичної реформи.

Литвин завірив американського дипломата, що вибори президента України відбудуться у жовтні 2004 року. "Я сьогодні не бачу жодних перешкод для того, щоб перший крок політичної реформи не був реалізований після експертизи Конституційного суду (законопроекту про конституційну реформу)", - відзначив він.

Спікер привітав посла з призначенням, що, за його словами, можна оцінити, як прагнення забезпечити подальший розвиток стратегічного партнерства між двома країнами.

За словами спікера, однією зі складових партнерства України і США є встановлення "системного партнерства між парламентами" і співробітництво, покликане забезпечити подальші кроки до відновлення і розвитку стратегічних партнерських відносин між двома країнами.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua