ЄС ВИМАГАЄ ПРАВДИ ПРО ГОНГАДЗЕ І РАДИЙ ДОЗВОЛУ МЕДВЕДЧУКА

Середа, 17 вересня 2003, 17:37
Європейський союз виступив зі спеціальною заявою у зв'язку з третьою річницею зникнення Георгія Гонгадзе, де "висловлює стурбованість у зв'язку з відсутністю прогресу в розслідуванні обставин його смерті".

Про це говориться в заяві ЄС, поширеній Італією як країною, яка головує в Євросоюзі.

У заяві ЄС також відзначається, що "за ці три роки після його вбивства кілька інших журналістів були убиті або зазнали нападів".

"ЄС також стурбований тим, що журналісти в Україні невільні у своїй роботі і зіштовхуються з погрозами при збиранні інформації".

"ЄС поділяє намір української влади зміцнити відносини з Європейським Союзом. Однак, розвиток цих відносин значною мірою залежить від того, чи діє влада України у відповідності до європейських цінностей і стандартів".

Основними цінностями ЄС у заяві названі "верховенство закону, незалежність правосуддя, свобода засобів масової інформації й захист журналістів".

Є в листі й така фраза: "Євросоюз із задоволенням відзначає побажання української влади, висловлене в листі пана Медведчука керівництву ЄС, дозволити засобам масової інформації працювати відповідно до європейських стандартів".

"ЄС вітає конкретні просування в цьому напрямку, особливо у світлі заяв керівництва України зробити президентські вибори 2004 року чесними й прозорими, надавши всім кандидатам і партіям рівний доступ до ЗМІ".

У заяві також сказано, що тема політреформи і ситуація в ЗМІ будуть обговорені на саміті Україна-ЄС в Ялті 7 жовтня 2003.

Крім 15 країн ЄС, заяву підтримали також 10 держав, які у 2004 стануть членами Євросоюзу.
powered by lun.ua