Журналістів у Кабміні ніхто не замикав. Азаров просто пішов раніше

Понеділок, 22 вересня 2003, 18:42
Прес-служба Кабінету міністрів України заявляє про безпідставність заяви ряду журналістських неурядових організацій про створення перешкод для виконання професійної діяльності.

У повідомленні прес-служби, переданому агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок, зазначається, що 17 вересня, у день проведення засідання Кабінету міністрів, коли очікувалося ухвалення рішення з проектів документів про створення Єдиного економічного простору, прес-секретар прем'єр-міністра Тарас Аврахов проінформував журналістів про позицію уряду відносно цих документів.

Заздалегідь також було узгоджено, хто з членів уряду і з яких питань буде виступати у прес-центрі.

Зокрема, нагадує прес-служба, свої коментарі оприлюднили міністр палива й енергетики Сергій Єрмілов і перший заступник міністра науки й освіти Віталій Журавський.

"Засідання Кабінету міністрів закінчилося до закінчення зустрічі журналістів із вказаними посадовими особами. Будь-яких додаткових звернень журналістів із проханням організувати зустріч з іншими членами уряду до прес-служби не надходило", - йдеться у повідомленні.

Прес-служба Кабінету міністрів України заявляє, що й надалі буде дотримуватися принципу відвертості й прозорості у висвітленні діяльності уряду.

Як повідомлялося, 20 вересня Комісія з журналістської етики, Академія української преси, Асоціація юристів-представників ЗМІ, Київська незалежна медіа-профспілка, "Хартія-4 ", Національний союз журналістів України у спільній заяві зажадали від органів прокуратури провести "ретельне розслідування ганебних дій чиновників" Кабінету міністрів і притягнути їх до передбаченої законом відповідальності у зв'язку з фактом перешкоджання отриманню інформації.

У заяві зазначалося, що 17 вересня після закінчення засідання Кабінету міністрів українських і зарубіжних журналістів, які намагалися отримати інформацію про умови входження України в ЄЕП від голови української делегації на переговорах Групи високого рівня, першого віце-прем'єра уряду Миколи Азарова, замкнули у приміщенні прес-центру Кабміну.

"На наше переконання, дії чиновників 17 вересня повинні бути кваліфіковані як створення перешкод (обмежень) у реалізації журналістами прав, наданих їм законом, що вважається перешкодою в їх законній професійній діяльності і тягне за собою кримінальну відповідальність у відповідності зі ст. 171 Кримінального кодексу України", - підкреслюють автори заяви.

Читайте також:

Від Піскуна вимагають з'ясувати, чому пресу сховали від Азарова


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування