Мельниченко агітував проти Кучми в Нью-Йорку. Серед глядачів виявився Жак Ширак

Четвер, 25 вересня 2003, 12:44
Микола Мельниченко любить супроводжувати Кучму по світу. Минулого року він приїхав у Брюссель спеціально у той день, коли до європейської столиці на вечерю з Романо Проді прибув український президент. Мельниченко дав у Брюсселі прес-конференцію.

Цього разу Мельниченко псував Кучмі настрій у Нью-Йорку. Екс-майор разом із екс-депутатом Олександром Єльяшкевичем, який отримав політичний притулок у США, а також іншими українськими емігрантами провів вуличне дійство поруч із штаб-квартирою ООН.

Крім самих нью-йоркців та чиновників ООН, які проходили повз, свідком антикучмістського дійства став і президент Франції Жак Ширак.

Подробиці акції у Нью-Йорку повідомив "Українській правді" сам Микола Мельниченко. Він також розповів, що наступного дня відбулося пікетування українського консульства в Чикаго.


"Мета цієї акції була показати нью-йоркцям, що до міста прибула людина-терорист разом із небезпечним вірусом, який уже вразив Україну. Цей вірус грабує й убиває людей. Як сказав Олександр Єльяшкевич, це – "вірус Кучми". Тому ми вирішили попередити мешканців Нью-Йорка про смертельну небезпеку, яка іде від цього терориста Кучми.

Це нам вдалося.

Ми, учасники акції, були одягнуті в майки з надписом "Кучма – вбивця" англійською мовою. На спині – "На Кучму-терориста очікує в'язниця".


 
 
Ми пройшли вулицями Нью-Йорка. Тисячі нью-йоркців могли прочитати ці написи. Вони підходили до учасників акції і розпитували їх. Коли вони дізнавалися, які злочини скоював Кучма, вони повністю погоджувалися, що терорист Кучма має бути у в'язниці.

Особливу зацікавленість виявили нью-йоркські поліцейські. Їх цікавило, які саме злочини скоїв Кучма. Також дехто з американських журналістів замовив нам футболки. "Ми із задоволенням будемо їх носити", - сказали вони.

Учасники акції також вигадали ліки, які б вилікували Україну. Це тюремна форма й наручники для Кучми. Одна людина з нас була одягнута в тюремну форму й наручники.


 
 
Нам вдалося прибути до будинку штаб-квартири ООН. Ми привернули увагу учасників ООН.

Наша мета була передати ліки, щоб вилікувати Україну, до консульства України в Нью-Йорку. Олександр Єльяшкевич, я і театралізований Кучма зайшли в приміщення консульства. Консул пообіцяв, що обов'язково прийме делегацію, але пізніше. На жаль, так свою обіцянку і не виконав.

При цьому він нескромно розмовляв із "вірусом Кучмою".

Зрештою ми вийшли з консульства і чекали на зустріч біля входу. Цього так і не відбулося. Зате нам вдалося побачити президента Франції Жака Ширака. Ширак, так само як і французька мова, приходять українській демократії на допомогу.

Ширак у супроводі делегації чомусь змінив маршрут і сталося так, що він пройшов повз учасників акції. Ширак особисто прочитав напис "Кучма-вбивця". І, як бачили учасники акції, він знає Кучму, і знає хто він такий".
powered by lun.ua