Генпрокуратура проти "відмивання" Тимошенко Житомирським судом

П'ятниця, 26 вересня 2003, 13:06
Генеральна прокуратура України оскаржить рішення апеляційного суду Житомирської області, що відмінив постанову про порушення кримінальної справи за фактом фальсифікації рішення Апеляційного суду Київської області про закриття всіх кримінальних справ у відношенні Юлії Тимошенко, її чоловіка і колишніх керівників компанії "Єдині енергетичні системи України".

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю повідомив заступник генерального прокурора України Віктор Шокін.

За його словами, дане рішення суду є незаконним, оскільки постанова Генпрокуратури про порушення кримінальної справи була винесена не у відношенні конкретної особи, а за фактом фальсифікації рішення суду.

Таким чином, відзначив Шокін, "суд перевищив свої повноваження". "Це нонсенс закривати справу, порушену за фактом", - сказав він.

Як повідомлялося, суддя апеляційного суду Житомирської області ухвалив рішення про скасування постанови слідчого Генпрокуратури про порушення кримінальної справи за фактом службової підробки службовими особами Апеляційного суду Київської області, скасувавши цю постанову. Це рішення апеляційного суду Житомирської області може бути оскаржене протягом 7 діб.

Як повідомлялося, 22 травня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом службової підробки рішення суду від 13 травня про закриття справ щодо подружжя Тимошенків і колишніх керівників "ЄЕСУ". Як заявив журналістам заступник генпрокурора Віктор Шокін, у Генпрокуратуру було направлено дві копії даного рішення, причому в останній копії був доданий ще один пункт, яким ухвалюється закрити кримінальну справу щодо Тимошенко за статтею про ухиляння від сплати податків, порушену 17 січня. Усього у двох копіях рішень суду, як стверджують у Генпрокуратурі, є більше сорока розходжень. У Генпрокуратурі називають це підробкою.

Раніше в інтерв'ю агентству судді спростували ці заяви заступника генпрокурора. За словами Коротких, у Генпрокуратуру була направлена копія рішення суду, а не оригінал. Ця копія передруковувалася секретарем, і в процесі передруку були допущені помилки, що виявили самі судді, відзначив він. "Ми самі виявили ці технічні помилки, про що проінформували Генпрокуратуру відповідними листами, і направили виправлену копію", - сказав суддя. У залі суду був оголошений оригінал рішення суду, що відповідає другій копії, спрямованій у Генпрокуратуру, підкреслив він. Судді відзначають, що Генпрокуратура ухвалила рішення про порушення кримінальної справи, навіть не ознайомившись з оригіналом рішення суду.

Читайте також:

Тимошенко законно зробили "чистою"?powered by lun.ua