ОПОЗИЦІЯ НАПИСАЛА ЩЕ ОДИН ПРОЕКТ ЗМІН У КОНСТИТУЦІЮ

Субота, 27 вересня 2003, 14:33
На розгляд парламенту внесений ще один законопроект змін у Конституцію, що передбачає зміни в системі місцевого самоврядування.

Про це повідомив лідер СПУ Олександр Мороз в інтерв'ю журналістам у кулуарах суботньої конференції за участю європейських соціал-демократів. За його словами, авторами проекту є Георгій Крючков (КПУ), Юрій Костенко ("Наша Україна"), а також сам Мороз.

Зміни, запропоновані в проекті, стосуються органів місцевої влади, яку пропонується обирати на пропорційній основі. У їхні повноваження входить формування виконавчих комітетів, яким передаються функції нинішніх державних адміністрацій на місцях. Зокрема, розпорядження місцевими бюджетами.

На думку Мороза, до вівторка під законопроектом буде зібрано 150 підписів і він буде спрямований у Конституційний суд як проект змін у розділ Конституції про місцеве самоврядування, як частина політичної реформи.

Це вже п'ятий законопроект, запропонований на розгляд депутатам, і четвертий, котрий, як очікує Мороз, буде спрямований на розгляд у КС.

За словами лідера СПУ, такі зміни стануть "кроком" до демократизації убік Європи і "могутнім ударом по адмінресурсу на місцях".

Мороз також прокоментував проект змін у Конституцію, запропонований лідером парламентської більшості Степаном Гавришем. За його словами, продовження повноважень парламенту до 2007 року це "хабар депутатам", що жодною мірою не відповідає Конституції.

Соціалісти, за словами Мороза, будуть виступати проти проекту, і більш того, проти обрання президента парламентом, "нинішньою, недемократичною Верховною Радою".

Разом із тим, лідер СПУ не виключає, що в майбутньому Україна може перейти до обрання президента парламентом, або навіть до скасування посади президента.

"Однак на це нам потрібно років десять", - сказав він, додавши, що найближчим часом СПУ виступатиме проти таких пропозицій, "навіть якщо на наступних виборах у парламент переможе опозиція".


Українська правда
powered by lun.ua