Радченко таємно обговорював ситуацію на Тузлі з Росією

Вівторок, 14 жовтня 2003, 16:44
6 жовтня було проведено спеціальне засідання РНБО, на якому було вироблено механізм реагування, у першу чергу, ухвалення політико-дипломатичного рішення.

Про це повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Петро Шатковський, виступаючи у Верховній Раді у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".

Шатковський також повідомив, що на підставі рішень РНБО міністерства й відомства України, а також уряд Криму одержали низку доручень, що стосуються мінімізації загроз і нейтралізації можливих негативних наслідків.

За словами Шатковського, секретар РНБО Володимир Радченко провів також зустріч із керівництвом Ради нацбезпеки Росії, на якій висловлювалася "стурбованість української сторони з приводу ситуації в Керченській протоці".

На зустрічі також підкреслювалося, що "в жодному разі не можна допустити загострення двосторонніх відносин, включаючи силове протистояння сторін".

"Посадовими особами апарату РНБО, представниками інших державних органів особливо підкреслювалося, що такими діями російської сторони може бути створено небезпечний прецедент, коли такі важливі питання, як делімітація морських кордонів, можуть вирішуватися одноосібно", - сказав Шатковський.

За його словами, крім загрози територіальній цілісності та суверенітету України, проведення будівельних робіт у Керченській протоці може призвести до розмивання природним шляхом острова Коса Тузла, а також зміни екологічної системи Азовського й Чорного морів.

Заступник секретаря РНБО відзначив, що дії виконавчих органів влади повинні бути і надалі активними, оскільки проблема і сьогодні залишається невирішеною.

Він також підкреслив, що органи виконавчої влади розраховують на підтримку парламенту України, і висловив надію на те, що прийняття заяви та звертання до Федеральних зборів Росії дозволять "знайти цивілізований вихід із ситуації, що склалася у відносинах з нашим стратегічним партнером".
powered by lun.ua