Радник АП думає, що у Медведчука немає можливості звільнити Януковича

4 перегляди
Понеділок, 20 жовтня 2003, 11:46
Радник глави адміністрації президента Михайло Погребинський вважає, що відставка уряду Януковича неможлива.

"Медведчук, і навіть президент, сьогодні знаходяться в такому положенні, коли він не може прийняти подібного рішення [про відставку Кабміну] в принципі", - сказав Погребинський в ефірі програми "Факти з Дмитром Кисельовим" на каналі ICTV.

"Залишився рік до президентських виборів. Ситуація в парламенті дуже складна. Доля уряду на 99% залежить від ситуації в парламентській більшості, яка є складною, на яку можуть впливати різні люди. У тому числі й глава адміністрації президента, насамперед, звичайно, президент, та й самі парламентарі. У цій ситуації стабільність вимагає збереження цього уряду і розв'язання якихось проблем", - пояснив Погребинський.

Водночас він відзначив, що "можливо, треба звільнити когось" з міністрів або керівників Держкомітетів, "які не відповідають посаді".

"Але це не означає, що варто ставити під питання стабільність уряду і взагалі політичну [стабільність]".

Погребинский також сказав, що не згоден з думкою, що Медведчук генерує кризи, щоб потім їх розв'язувати.

"Не Медведчук придумав кризу, як ви пам'ятаєте, ту, вересневу, з опозицією [у 2002]. Він її розв'язав. Нових криз, таких радикальних, я не бачу".

Говорячи про тактику адміністрації президента напередодні виборів, Погребинський сказав, що це "не предмет публічного обговорення". "Але загальна стратегія тут задана: бажано, щоб парламентська більшість висунула свого кандидата, або підтримала, припустимо, існуючого найбільш імовірного кандидата, яким є Янукович".

"Сьогодні немає такого рішення. Воно ще не визріло в більшості. Воно літає у повітрі, але це може бути ще пару місяців невизначеної ситуації", - додав Погребинський.

У той же час Погребинский назвав "практично неймовірним" варіант про досягнення домовленості між Ющенком, Януковичем і Литвином, предметом якої є те, що у випадку перемоги лідера "Нашої України" глава уряду і спікер парламенту залишаються на своїх посадах.

Відповідаючи на питання, чи часто поради Погребинського приймаються в АП, він сказав, що так буває у 90% випадків.

У той же час Погребинський сказав, що його не про всі речі інформують: "Ми, наприклад, не знали, що Кадаффі отримає орден Ярослава Мудрого. Для мене це було несподіванкою. У мене до цього насторожене ставлення".

За матеріалами "Огляду телеефіру"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua