Росія здивована негативною реакцією України на дамбу

Понеділок, 20 жовтня 2003, 13:31
Спікер Ради Федерації РФ Сергій Миронов здивований негативною реакцією української сторони на будівництво дамби на острові Тузла.

Дамба "є чисто гідротехнічною спорудою", заявив він у понеділок журналістам, передає УНІАН з посиланням на РІА "Новости".

"Розпочавши будівництво дамби, Росія виходить виключно з міркувань захисту навколишнього середовища", - підкреслив Миронов.

За його словами, Керченська коса руйнується, російський берег розмивається і починають "сповзати сільськогосподарські угіддя і дороги".

"Будівництво дамби ведеться на російській території, і дивно чути докори, та й навіщо це робити", - сказав він.

Миронов повідомив, що має намір обговорити статус Азовського моря, і, зокрема, ситуацію навколо будівництва російської дамби на острові Тузла в Керченській протоці зі своїм українським колегою, головою Верховної Ради України Володимиром Литвином.

Він додав, що візит української делегації на чолі з Литвином до Москви очікується найближчим часом.

Миронов виступає за те, щоб Росія і Україна провели двосторонні консультації і домовилися про статус Азовського моря. Зараз, за словами спікера, існують розбіжності в підходах двох країн до цієї проблеми.

"Росія вважає, що Азовське море має бути внутрішнім морем Росії і України, а біоресурси і корисні копалини мають бути в спільному користуванні. Україна ж виступає за проведення якогось кордону", - сказав Миронов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua