Кравчук радить МЗС Росії сходити до архіву, а Симоненко - не займатися провокацією

Вівторок, 21 жовтня 2003, 14:53
Лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук називає неповагою до держави прохання російського МЗС надати документи, що свідчать про територіальну приналежність острова Тузла до України.

В інтерв'ю журналістам у вівторок, коментуючи прохання російського МЗС, Кравчук сказав: "Це чергова гра".

Він нагадав, що з часів СРСР були прийняті дві постанови, відповідно до яких Крим відносився до української території.

"Тому, якщо вони (російська сторона) порушують питання про приналежність Тузли до України, нехай вони підуть в архіви, піднімуть документи й уважно почитають", - сказав Кравчук.

За його словами, це питання двосторонніх відносин необхідно вирішувати відповідно до міжнародних принципів.

"Питання територіальної цілісності - це вершина політичної влади будь-якої країни. І якщо країна не може захистити свої кордони, свій суверенітет, вона не буде користуватися повагою", - підкреслив Кравчук.

Депутат нагадав, що в договорі про дружбу, співробітництво і партнерство, підписаному між Україною і Російською Федерацією, написано, що Росія поважає територіальну цілісність і суверенітет України.

"Так чим же тоді вони керуються, коли ставлять подібні питання?", - запитав Кравчук, додавши: "Це неповага до держави, до сусіда, з яким хочуть мати стратегічні відносини".

У свою чергу, лідер комуністів Петро Симоненко переконаний, що це провокація, затіяна з обох боків - як українського, так і російського.

"Я переконаний, що в даному випадку провокація затіяна обома сторонами, і з боку України, і з боку Росії", - сказав Симоненко.

На його думку, якщо Росія зробила такий запит, то вона повинна пояснити, чому в радянський час був здійснений адміністративний розподіл, відповідно до якого територія острова Тузла відноситься до України.

"У мене сумнівів ніяких немає, я буду стояти на позиції, що ця територія відноситися до України", - заявив Симоненко.

Як повідомлялося, російське МЗС надіслало прохання до України терміново надати йому "копії документів, включаючи картографічні, на підставі яких українська сторона робить свої припущення про приналежність їй коси (острова) Тузла". Україна в понеділок направила ноту з попередженням у відповідь.

Інтерфакс-Україна

МЗС НОТОЮ ПОПЕРЕДИВ РОСІЮ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТУЗЛУpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!