Литвин: ситуацію на Тузлі стабілізує указ Кучми

Середа, 22 жовтня 2003, 18:05
Голова Верховної Ради Володимир Литвин сподівається, що указ президента і відповідна заява парламенту щодо ситуації в Керченській протоці, яку планується прийняти в четвер, послужать "стабілізуючим фактором" у вирішенні цієї проблеми.

Про це він заявив в інтерв'ю журналістам у середу, перебуваючи з робочою поїздкою в Хмельницькій області.

Відповідаючи на питання журналістів, чи відомий йому зміст указу президента, Литвин відзначив, що в цьому документі мова йде про систему заходів, про які говорилося і писалося в засобах масової інформації, які пропонували політики, зокрема депутати.

В указі, сказав він, "акумульовані, систематизовані" ці пропозиції, погоджені з нормами міжнародного права, а також практикою відносин, що склалися між двома державами.

За словами Литвина, він попросив ознайомити зі змістом цього документа керівників усіх фракцій і груп парламенту, а також глав комітетів.

"Думаю, що цей указ, як і відповідна заява Верховної Ради, повинен слугувати стабілізуючим фактором", - підкреслив спікер.

На його думку, у вирішенні цього питання "потрібно менше емоцій, а більше реальної, конкретної роботи".

"Ми повинні продемонструвати, що ми цивілізовані сусіди, що ми стратегічні партнери, і ми здатні вирішувати такі проблеми", - підкреслив Литвин.

Як повідомлялося, президент України Леонід Кучма підписав указ за результатами засідання Ради національної безпеки й оборони, спрямованого на реалізацію рішень РНБО в зв'язку з будівництвом російською стороною дамби в Керченській протоці.

Крім того, заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик у середу докладно інформував про ситуацію в Керченській протоці представників акредитованого в Україні дипломатичного корпусу.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, у ході зустрічі Моцик ознайомив іноземних дипломатів з позицією України щодо будівництва Російською Федерацією в прикордонній з Україною зоні дамби від Таманського півострова в напрямку українського острова Коса Тузла.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!