ВЕРХОВНА РАДА ВИЗНАЄ ЗАГРОЗУ УКРАЇНІ І ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ООН І ОБСЄ

Четвер, 23 жовтня 2003, 11:17
Парламент України прийняв постанову про усунення загрози територіальній цілісності країни, що виникла в результаті будівництва дамби в Керченській протоці.

За постанову проголосувало 372 народних депутати. Проти голосували лише комуністи.

Постанова визнає дії Росії з будівництва дамби в Керченській протоці як недружній акт, що змушує Україну до перегляду колишньої практики відносин з Російською Федерацією.

Верховна Рада також постановила зажадати від президента застосувати всі наявні засоби для захисту територіальної цілісності й суверенітету держави, недоторканності українських кордонів та вжити невідкладних заходів, спрямованих на посилення здатності держави попереджати та запобігати порушенням суверенітету й територіальної цілісності України.

Кабінету міністрів доручено провести невідкладні консультації з російською стороною відповідно до положень ст.7 Договору між Україною і Російською Федерацією про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року.

У разі ж неможливості вирішення питання у рамках двосторонніх консультацій задіяти механізми, передбачені Будапештським Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року;

Також ВР запропонувала Делегації України на поточній 58-й сесії Генасамблеї ООН порушити питання щодо ситуації навколо будівництва дамби в Керченській протоці, звернутися до керівництва парламентської асамблеї ОБСЄ з проханням направити спостерігачів в район Керченської протоки з наступним обговоренням цього питання на Сесії ПА ОБСЄ.

У разі подальшої ескалації напруженості доручити Голові Верховної Ради України звернутися до керівництва парламентів країн світу.

При цьому комуністи виступали за виключення 4 і 5 пунктів, що передбачають звертання до європейських структур за втручанням у ситуацію на Тузлі.

Лідер комуністів Симоненко закликав парламентарів не підігравати своїми діями спробам Кучми і Путіна залишитися при владі, назвавши ситуацію з Тузлою спланованою провокацією.

В той же час перший президент України закликав депутатів хоч раз бути парламентом і подумати про свій народ.

Верховна Рада також утворила спецкомісію щодо забезпечення парламентського контролю за режимом держкордону в районі острова Тузла.

У Верховній Раді оголошена півгодинна перерва для консультацій лідерів фракцій.


"Українська правда"

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.