КУЧМА ПООБІЦЯВ НЕ ВВОДИТИ НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Четвер, 23 жовтня 2003, 13:34
Президент України Леонід Кучма переконаний, що Росія, яка будує дамбу в Керченській протоці в напрямку острова Тузла, не перетне український кордон.

Про це глава держави знову заявив у четвер на прес-конференції в Керчі.

"Я переконаний - перетину кордону не буде", - сказав Кучма.

Разом з тим президент назвав "абсолютним абсурдом" заклики ввести надзвичайний стан в Україні у зв'язку із ситуацією в Керченській протоці. "Який надзвичайний стан оголошувати, якщо це (дамба ) проходить по російській території?", - сказав він.

У той же час глава держави також відзначив небезпеку екологічної загрози в Керченській протоці в зв'язку з будівництвом дамби. "Екологічні зміни з'являться істотні. Якщо не захистити Тузлу технічними засобами, то острова не стане. Це вплине і на Кримський півострів", - відзначив президент.

Президент України Леонід Кучма переконаний у тому, що Україна і Росія зможуть не допустити ескалації конфлікту в Керченській протоці, однак вважає, що ситуація навколо Тузли призвела до погіршення україно-російських відносин.

"Я особисто переконаний, що ми можемо і повинні попередити драматичний розвиток подій", - сказав Кучма на прес-конференції в четвер у Керчі.

Він підкреслив, що Україна і Росія є двома братерськими країнами і всі проблемні питання повинні вирішувати за столом переговорів.

У той же час Кучма сказав: "Однозначно хочу підкреслити: ті старання деяких безвідповідальних політичних кіл у Росії, які ставили мету погіршити відносини - клин забили гарний, - то вони цю задачу виконали навіть з перевиконанням".

І "в Україні досить політиків, що підтверджують мою думку", - додав він.

"Ми не бачимо належної поваги до України і 48-мільйонного народу. Ми нікому, я повторюю - нікому, не дозволимо ставити під сумнів кордони своєї держави", - заявив президент.

Разом з тим, Кучма висловив думку, що Верховній Раді не слід квапитися з ратифікацією угоди про держкордон з Росією.

"Не потрібно поспішати з ратифікацією угоди про сухопутний кордон. Це повинно бути зроблене синхронно з Державною Думою (РФ), а Дума цього року, як я розумію, не буде їх ратифікувати (документи), враховуючи те, що там вибори", - сказав президент.

Кучма також бачить проблеми в тому, що в цьому договорі Азовське море визначене як внутрішні води України і Росії.

"Отут є проблема, оскільки в договорі є посилання, що Азовське море повинно бути внутрішнім, - сказав він. - Ми будемо підходити дуже виважено і з урахуванням тієї ситуації, що складалася на той час".

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування