ЯНУКОВИЧ КАЖЕ, ЩО НЕ ОБІЦЯВ ПРИБИРАТИ ПРИКОРДОННИКІВ З ТУЗЛИ

П'ятниця, 24 жовтня 2003, 18:52
Прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявляє, що українська сторона розгляне пропозицію Росії про виведення прикордонників з острова Тузла.

В інтерв'ю журналістам у п'ятницю по поверненні до Києва після робочої поїздки до Москви Янукович повідомив, що питання про виведення українських прикордонників з Тузли було поставлене російською стороною.

"Воно буде розглянуте на рівні експертів. Ми будемо діяти відповідно до діючого законодавства і Конституції України", - підкреслив він.

Янукович відзначив, що встановлення прикордонної застави на острові Коса Тузла було спровоковано тим, що з Україною не було погоджене питання будівництва дамби. "Українська сторона була стурбована, і було вжито відповідних заходів", - сказав прем'єр.

Коментуючи в цілому поїздку до Москви, він відзначив, що вона закінчилися тим, що сторони сіли за стіл переговорів з метою знайти взаєморозуміння і прийняти відповідні рішення.

За словами Януковича, українська сторона хотіла одержати відповідь на питання про мету будівництва дамби про причини виникнення цієї проблеми, і вона почула, що рішення було прийняте на рівні керівництва Краснодарського краю, і проект будівництва дамби - проект екологічний, однак він не був погоджений з урядом Росії.

Він нагадав, що сторони домовилися про створення спільної експертної групи для оцінки доцільності будівництва дамби взагалі.

Говорячи в цілому про позиції України на переговорах, Янукович підкреслив, що вони була продиктована принципами Конституції і недоторканності території.

Він підтвердив повідомлення голови уряду Росії Михайла Касьянова про те, що російська сторона призупинила будівництво дамби до висновків експертизи.

Янукович висловив думку, що Азовське море може мати статус внутрішніх вод України і Росії за умови його розмежування лінією державного кордону.

Як відомо, після переговорів з Януковичем у Москві російський прем'єр Касьянов повідомив, що Україна забирає прикордонників з коси Тузла, а Росія припиняє будівництво дамби до завершення узгодження двома країнами статусу азово-керченської акваторії.

"Війська не повинні там демонструвати свої мускули, кордону не існує, і ми розглядаємо все це як непорозуміння", - підкреслив прем'єр.

Читайте також:

ЯНУКОВИЧ І КАСЬЯНОВ ВИРІШИЛИ ЗАБРАТИ УКРАЇНСЬКИХ ПРИКОРДОННИКІВ З ТУЗЛИ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування