Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Угоду ЄЕП буде ратифіковано, коли всі забудуть про Тузлу – посол України в Росії

Вівторок, 11 листопада 2003, 12:33
Ситуація навколо острова Тузла не перешкодить Україні ратифікувати угоду про Єдиний економічний простір Росії, Білорусі, Казахстану й України. Про це повідомив посол України в Росії Микола Білоблодський.

"Україна в Ялті [на саміті СНД] підписала відповідні документи. Зараз необхідно їх ратифікувати", - сказав дипломат, передає РІА "Новости".

Разом з тим, Білоблодський відзначив, що зараз "непідходящий час для ратифікації". "Потрібно, щоб була знята напруга. Думаю, що Україна буде дотримуватись тих зобов'язань, що були підписані на саміті держав СНД у Ялті", - сказав посол.

За словами дипломата, ситуація навколо Тузли не вплинула на торгово-економічні відносини Росії й України. "Результати торговельних відносин у нас сприятливі. За дев'ять місяців поточного року товарообіг двох держав склав 9,2 млрд. доларів США", - сказав посол.

"Цей товарообіг є найбільшим за останні п'ять років. Події навколо острова Тузла не вплинули і не вплинуть на розвиток наших торгово-економічних відносин, що будуть розвиватися і далі", - відзначив Білоблодський.

Посол також повідомив, що засідання робочої експертної групи Росії й України з питань статусу Азовського моря і Керченської протоки відбудеться 17 листопада.

"По статусу Азовського моря треба відпрацювати базу угод, пов'язаних з використанням цієї акваторії. Угоди повинні стосуватися судноплавства, рибальства, екології",- сказав він. "Сьогодні такої бази немає", - додав дипломат.

У Києві вважають, що, відповідно до українського законодавства, "водна поверхня повинна мати кордони", відзначив посол. При цьому він не виключив спільного використання Азовського моря і Керченської протоки.

Білоблодський повідомив, що 5 грудня відбудеться засідання російсько-української робочої групи на рівні заступників міністрів закордонних справ, що відпрацює механізми використання Азовського моря і Керченської протоки.

"Ми не ставимо під сумнів, що острів Тузла належить Україні", - заявив Білоблодський. "Азовське море є внутрішнім морем України і Росії, але воно повинно мати кордон і спільно використовуватися. Це позиція української сторони", - сказав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: