Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Кравчук не вірить в успішність сценарію Медведчука

Четвер, 13 листопада 2003, 10:46
Лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук вважає, що політична реформа не буде проведена до президентських виборів.

"Я хотів би помилитися, але я сьогодні кажу, що політичної реформи до виборів в Україні не буде. Аби її хотіли, то не засипали б Конституційний Суд проектами. І не так мляво про це говорили б. І зійшлися на одному законі про вибори, тому що 300 голосів при стількох законах про вибори знову не буде", - сказав Кравчук в ефірі радіо "Свобода".

"Таким чином, поки що йдуть розмови, і далі розмов ми не підемо. Я дуже хотів би помилитися", - додав Кравчук.

Коментуючи рішення Конституційного Суду щодо несуперечності проекту Медведчука-Симоненка Конституції, Кравчук сказав: "Від Конституційного Суду до Верховної Ради дуже довга дорога. Я не переконаний, що ми її зможемо пройти успішно".

За словами Кравчука, і Кучма, і Мороз погоджуються, що конституційна реформа потрібна. "Таких депутатів у Верховній Раді більше 300, які будуть бити себе в груди і казати, що політична реформа потрібна. Але знову ж таки від слів "потрібна" до кнопки, на яку потрібно натиснути, відстань дуже велика".

"Частина Верховної Ради буде робити все, щоб політичної реформи не відбулося. Тому що в даному разі йдеться, на жаль, не про інтереси України і українського народу, а про інтереси певних партій, груп, чинників державних і посадових".

Кравчук навів приклад фракції СДПУ(о): "Є депутати, які обиралися в мажоритарних округах, є депутати, які проходили за списком. Це різні люди і різні позиції, і різна мета в багатьох із них. А у Верховній Раді таких депутатів, які обиралися в мажоритарних округах, половина".

Після того, як КС визнав законним пропорційні вибори, мажоритарники будуть наполягати на тому, щоб залишилася система змішана, хоч і в іншій пропорції, зазначив Кравчук.

Вердикт КС, на думку Кравчука, "дав можливість, як лакмусовий папірець, подивитись, хто ж справді за політичну реформу, а хто проти політичної реформи". "Це найважливіше", - сказав лідер есдеків.

Кравчук також сказав, що не вважає обмеженням прав людини обрання президента у парламенті: "Якщо стати на таку точку зору, то Європа повністю ігнорує права людини. Тому що там президенти обираються не всенародно, а іншими шляхами".

"Як краще? Треба зробити, щоб у нас президент, знову обраний народом, не став над парламентом і з усіх трибун казав, що він найстарший, найрозумніший тому, що він обраний народом. А парламент каже, що він також обраний народом. 10-12 років йде протистояння. Нам потрібно це перебороти і зробити владу прозорою і ефективною", - зазначив Кравчук.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування