Польський спікер заступився за Ющенка, а Литвин – за всіх потерпілих

Понеділок, 17 листопада 2003, 14:09
Маршалок (спікер) Сейму Польщі Марек Боровський сподівається, що українському парламенту вдасться врегулювати ситуацію, що виникла в зв'язку подіями 31 жовтня в Донецьку, де був зірваний з'їзд блоку "Наша Україна".

Як повідомив Боровський у понеділок на брифінгу після зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином, це питання зачіпалося на зустрічі, обговорювалися наслідки інциденту в Донецьку і ситуація, що склалася в зв'язку з цим в українському парламенті.

Польський спікер підкреслив, що депутати Сейму не хочуть оцінювати ці події, ґрунтуючись винятково на повідомленнях засобів масової інформації, тому, за його словами, необхідно налагодити відповідні контакти з українськими депутатами.

Відповідаючи на питання журналістів, Боровський підкреслив, що має намір обговорити це питання на зустрічі з лідерами депутатських фракцій і груп Верховної Ради.

Він обмовився, що як людина зі сторони, він повинен бути дуже обережним, говорячи про цю ситуацію.

Боровський відзначив, що в Польщі депутати і громадяни також висловлюють ряд застережень у відношенні "демократичного поводження виконавчої влади". На його думку, важливу роль у врегулюванні таких проблем повинен грати парламент.

Він підкреслив, що дії для вирішення проблем, що виникли в зв'язку з донецькими подіями, починає й український парламент, і виразив надію, що ці дії дадуть результат.

Спікер Польщі виразив переконання, що "депутати, політичні партії повинні мати повні права зустрічатися з виборцями без перешкод", відзначивши, що на зустрічі Литвин погодився з такою позицією.

У свою чергу Литвин уточнив, що не погодився з думкою Боровського, а заявив, що це є його принциповою позицією. "Для мене особливо не має значення, від якої політичної сили депутат. Я їх усіх поважаю", - сказав він.

Український спікер також підкреслив, що на зустрічі відверто викладе своє бачення причин і наслідків подій у Донецьку, дав оцінку того, хто виграв від цього і хто програв.

На його думку, головним є консолідована позиція в парламенті, незалежно від того, яка парламентська фракція "потерпає - ліворуч чи праворуч".

Литвин виразив переконання, що українські депутати повинні вирішувати проблеми у себе вдома, спираючись на демократичний досвід іноземних країн.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua