25.06

Банківський форум

Опозиція заявила, що скинула Шеварднадзе, а Кучма як глава СНД захищає його

Субота, 22 листопада 2003, 19:29
Президент Леонід Кучма як голова ради голів держав СНД виступив із заявою в зв'язку з останніми подіями в Грузії.

"Розвиток ситуації в Грузії викликає крайнє занепокоєння в країнах СНД", - говориться в заяві Кучми, слова якого наводить його прес-служба.

"Згідно з інформаційними повідомленнями, ряд грузинських політичних сил готові піти на захоплення влади в країні неконституційним шляхом", - додав він.

"Такий шлях є категорично неприйнятним для всіх демократичних держав", - наголосив Кучма.

Він сказав, що країни СНД закликають усі політичні сили Грузії "повернути процес у конституційне демократичне русло, і готові надати Грузії все необхідне сприяння для досягнення цієї мети".

За погодженням з країнами-учасницями СНД, міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов вилетів у Тбілісі для проведення консультацій з усіма політичними силами Грузії.

"Ми віримо в мудрість грузинського народу і сподіваємося, що мир і конституційний порядок будуть відновлені в Грузії", - підкреслив Кучма. Як відомо, у даний момент він перебуває в лікарні після перенесеної в понеділок операції.

У суботу один з лідерів грузинської опозиції і спікер парламенту минулого скликання Ніно Бурджанадзе взяла на себе повноваження голови держави до призначення нових президентських виборів.

Удень прихильники опозиції захопили будинок парламенту, де виступав президент Грузії Едуард Шеварднадзе.

Потім кільком десяткам прихильників опозиції удалося ввійти в будинок державної канцелярії Грузії. Перед будинком Держканцелярії в суботу ввечері було спалене крісло, винесене з кабінету Шеварднадзе.

У той же час сам Шеварднадзе видав розпорядження про введення в країні надзвичайного стану, що повинно бути затверджено парламентом протягом найближчих 48 годин.

У столиці Грузії в суботу ввечері припинилося мовлення першого державного телеканалу.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування