У Британії знають, що Кучма готує надзвичайний стан, і бояться за життя Ющенка

Понеділок, 24 листопада 2003, 10:07
Україна перебуває на межі політичної кризи, і президент Леонід Кучма розглядає можливість запровадження надзвичайного стану, який дав би йому змогу скасувати президентські вибори в жовтні 2004 року.

Про це, посилаючись на свідчення з власних джерел, пише поважне британське аналітичне видання "Джейнз Інтелидженс Дайджест", повідомляє радіо "Свобода".

Джерела з оточення президента України повідомили виданню, що Кучму охоплює дедалі більша параноя щодо безпеки його родини і власної безпеки, коли закінчиться термін його перебування на посаді: йому не гарантовано імунітет від судового переслідування, пише "Джейнз Інтелидженс Дайджест".

Видання нагадує при цьому про звинувачення на адресу президента на підставі записів Миколи Мельниченка, які, зазначено в статті, Леонід Кучма енергійно відкидає.

До побоювань самого Кучми ще додається острах його союзників, які здобули величезні статки в перебігу економічних реформ і приватизації: вони побоюються переслідувань за звинуваченнями в корупції й можливої конфіскації майна, пише аналітичне видання.

Особливо, на думку видання, боїться відходу Кучми з посади голова його адміністрації Віктор Медведчук, який відіграє в нинішньому режимі визначальну роль – він може стати особливою ціллю в разі перемоги реформаторів, що гуртуються навколо найпопулярнішого кандидата Віктора Ющенка.

"Джейнз Інтелидженс Дайджест" згадує про суперництво між ющенковими й медведчуковими політичними силами, зокрема у Львові; про "брудну тактику радянського зразка", що її було застосовано для зривів заходів "Нашої України" в регіонах; про те, як влада "нацьковує" комуністів на партію Ющенка, щоб розколоти опозицію.

Іще один із наведених в аналізі фактів – офіційний запит Кучми до Конституційного суду про можливість розпуску парламенту: в разі розпуску Кучма міг би звинуватити в ньому опозицію, яку вже зараз звинувачують у блокуванні роботи парламенту.

Така тактика, зазначає британське аналітичне видання, впроваджується паралельно з роздмухуванням насильства й заворушень у країні, в яких теж можна звинуватити опозицію. В обох випадках блок "Наша Україна", найімовірніше, буде засуджено як екстремістський.

Видання зауважує, що до таких радикальних заходів доводиться вдаватися тому, що інші тактичні ходи, які мали на меті зірвати перемогу Ющенка на президентських виборах наступного року, схоже, провалилися. Кучму та його союзників просто лякає перспектива, що Ющенко успадкує існуючий широкий обсяг президентських повноважень, включно з контролем над спецслужбами.

Тому єдиним вибором для Кучми може бути проголошення надзвичайного стану, робить висновок британське видання. Це може статися після розпуску парламенту та за умови продовження насильницьких дій між опозицією й прихильниками пропрезидентських сил.

Такий крок міг би призвести до скасування виборів 2004 року і підтвердити статус нинішнього українського президента як міжнародного ізгоя, можливо - і до санкцій, попереджає "Джейнз Інтелидженс Дайджест".

І ще одне попередження подають "добре поінформовані джерела" видання: з наростанням температури політичного життя в Україні життя Ющенка може опинитися в небезпеці – бо Україна має давню традицію підозрілих "дорожніх пригод" із представниками опозиції, нагадує "Джейнз Інтелидженс Дайджест".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: