Нинішній парламент не має права обирати президента, вважає Кравчук

Середа, 26 листопада 2003, 10:22
Лідер фракції СДПУ(О) у парламенті Леонід Кравчук вважає, що наступного президента України повинен обирати народ, а не Верховна Рада. Про це він заявив, виступаючи в прямому ефірі Української Служби Бі-Бі-Сі

Втім, перший президент України вважає, що ідея обрання президента парламентом більше підходить Україні, аніж прямі вибори президента.

"Я вважаю, що ідея обрання президента парламентом не настільки гарна, як потрібна. Бо у нас культура... інколи сягає ватерлінії," - сказав Леонід Кравчук.

"І коли президент обирається народом, і парламент обирається народом, то йде безперервна боротьба: хто розумніший і хто важливіший для батьківщини. Президент каже, що він, а парламент каже, що він. І от уже президент Кучма веде дев'ять років безплідну боротьбу з парламентом, а парламент - боротьбу з президентом Кучмою", - додав Леонід Кравчук.

Перший президент вважає, що "краще обирати президента парламентом, і щоб президент, парламент та уряд працювали як єдине ціле, належали до єдиної або коаліційної сили і не сперечалися, хто розумніший, а хто старший."

Він додав, що всенародне обрання президента є більш демократичним, "але треба керуватися реаліями, а не загальними філософськими побажаннями."
Він додав, що на наступних виборах (2004-го року) не будуть обирати президента парламентом.

"Це для мене вже ясно. Бо цей парламент не має легітимності для обрання президента у такий спосіб. Він обирався без таких повноважень. І якщо Конституція буде змінена, то цілком можливо, що в 2006-му році - чи як там парламент вирішить - президента можна обирати (парламентом)", - сказав Леонід Кравчук.

Кравчук перебував у Британії на запрошення Оксфордського Університету та Інституту Міжнародних Стратегічних Досліджень (Лондон).

powered by lun.ua