Васильєв розбереться, хто сховав журналістів від Азарова

Середа, 26 листопада 2003, 17:24
Генеральна прокуратура звернулася до Київської незалежної медіа-профспілки з проханням допомогти у зборі письмових свідчень журналістів, які були зачинені в прес-центрі уряду 17 вересня.

Генпрокуратура мотивує звернення прагненням якнайшвидше розглянути ці заяви, сказано в прес-релізі профспілки, поширеному в середу.

Свідчення необхідно передати в ГПУ до кінця цього тижня. Журналістам гарантується конфіденційність.

У середу представники Генпрокуратури запевнили голову Київської незалежної медіа-профспілки Сергія Гузя, що всі заяви журналістів щодо порушення їх прав працівниками апарату Кабміну будуть розглянуті. В ГПУ обіцяють надати відповідь не пізніше 5 грудня 2004 року.

Профспілка нагадує, що після скандалу в Кабміні до ГПУ надійшло принаймні три заяви: від Київської незалежної медіа-профспілки, Академії української преси та Комісії з журналістської етики.

Відповідь з Генпрокуратури надійшла тільки на заяву президента АУП Валерія Іванова, та й то в формі копії листа до Кабінету міністрів України: "Надсилаю для розгляду заяву... Про результати розгляду повідомте автора та Генеральну прокуратуру України у передбачений законом строк".

"Термін розгляду заяв Генпрокуратурою, який, згідно з законодавством, становить місяць, вже давно вичерпався. Тому голова КНМП поцікавився сьогодні в ГПУ, як просувається справа. У правоохоронній структурі не змогли пояснити, чому саме заяви журналістів були переслані до Кабміну, на дії представників якого і були спрямовані скарги", - говориться в прес-релізі.

Враховуючи те, що в ГПУ відбулися значні кадрові зміни, варто очікувати, що заяви розглядатимуться "з чистого аркушу", повідомляє профспілка.

Як повідомлялося, 17 вересня журналісти були заблоковані в прес-центрі уряду під час виходу віце-прем‘єра Миколи Азарова з засідання уряду, на якому обговорювалося питання ЄЕП.

Читайте також:

Журналістів від Азарова сховав охоронець

powered by lun.ua