Революціонери Грузії сказали посланцю Кучми, що "Україна – друг"

Субота, 29 листопада 2003, 18:16
Радник президента України зі спеціальних міжнародних питань, екс-міністр закордонних справ Анатолій Зленко завершив дводенний робочий візит у Грузію, з яким він перебував у Тбілісі за дорученням глави української держави.

За час візиту Зленко провів зустріч з лідером "Національного руху Грузії", кандидатом у президенти цієї країни Михайлом Саакашвілі, який запропонував Україні направити своїх спостерігачів для моніторингу майбутніх президентських і парламентських виборів у Грузії.

На зустрічі зі Зленком виконувач обов'язків президента Грузії Ніно Бурджанадзе заявила, що її країна зацікавлена в тому, щоб Україна виступила посередником у переговорному процесі Тбілісі з лідерами регіонів цієї країни.

"Грузія зацікавлена в будь-якій ролі, яку Україна буде грати як у зовнішній політиці Грузії, так і у внутрішній, тому що Україна - наш друг, дійсно щирий друг, і ми знаємо, що від України можна чекати тільки позитивного результату", - підкреслила Бурджанадзе.

Державний міністр Грузії Зураб Жванія в ході зустрічі зі Зленком заявив, що після президентських виборів у січні 2004 року Грузія має намір кардинально інтенсифікувати співробітництво з Україною в сфері транспортування енергоносіїв.

Співрозмовники обговорили перспективи двостороннього співробітництва в сфері використання енергетичних транспортних коридорів, транспортування каспійської нафти через нафтопровід Одеса-Броди-Плоцьк, а також можливості спільної участі двох країн у транспортуванні азербайджанського газу.

Держміністр Грузії також заявив, що його країна має намір найближчим часом знизити тарифи і портові збори у вантажному порту Поті (Грузія) для того, щоб переправа Поті-Іллічевськ (Україна) продовжила ефективно функціонувати.

"Грузія найближчим часом вирішить це питання з максимальним врахуванням інтересів України", - підкреслив він.

Про важливість співробітництва з офіційним Києвом для Тбілісі в контексті європейських і євроатлантичних устремлінь Грузії, стабілізації внутрішньополітичної ситуації в країні заявив на зустрічі з радником українського президента виконувач обов'язків міністра закордонних справ Грузії Давид Апциаурі.

Зленко зустрівся також з колишнім президентом Грузії Едуардом Шеварднадзе. Зустріч пройшла без преси.

Відбулася також зустріч українського представника із секретарем Національної безпеки Грузії Тедо Джапарідзе.

У поїздці Зленка супроводжував посол Грузії в Україні Григол Катамадзе.

Інтерфакс-Україна


powered by lun.ua