Гальчинський за пряме використання "Одеса-Броди"

Четвер, 18 грудня 2003, 17:13
Директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський вважає вигідним для України створення на базі трубопроводу "Одеса-Броди" Євроазійського нафтотранспортного коридору для постачання каспійської нафти до Європи.

"Транспортування каспійської нафти й створення відповідного коридору через Україну - це велике благо і значна перспектива для країни", - зазначив він в інтерв’ю УНІАН.

На думку експерта, нафтопровід у перспективі можна буде використовувати не лише для постачання каспійської нафти, але й нафти з країн Близького Сходу, зокрема, з Іраку.

Гальчинський підкреслив, що Ірак є другою найбільшою нафтовидобувною країною в світі, й після стабілізації ситуації в державі виникне потреба в транспортних потужностях для постачання нафти до Європи, яку може забезпечити трубопровід "Одеса-Броди".

"Ми піднімали це питання, і нас підтримала Туреччина і низка експертів", - зазначив директор, підкресливши, що можливості транспортування іракської нафти через Середземне море обмежені.

Він також повідомив, що експерти інституту підкреслюють важливість проекту "Одеса-Броди-Плоцьк", який вважається найперспективнішим європейським економічним проектом на найближчі 10 років.

Крім того, за його словами, в проекті може взяти участь Туреччина, яка зацікавлена в розвантаженні Босфору.

"Поглиблення останнім часом економічного співробітництва України і Туреччини, наші спільні прагнення до європейської інтеграції створюють істотні передумови для приєднання турецької сторони до цього проекту", - процитував Гальчинський результати проведених інститутом досліджень.

"У нас не виникає сумнівів у доцільності прямого використання трубопроводу "Одеса-Броди", - зазначив він.

Як відомо, на базі українського трубопроводу "Одеса-Броди" планується створити Євроазійський нафтотранспортний коридор для постачання каспійської нафти до Європи, добудувавши його до польського міста Плоцьк.


powered by lun.ua