"Руки на стіл!", - сказав Кучма прихильникам європейського напряму "Одеса-Броди"

4 перегляди
П'ятниця, 19 грудня 2003, 17:24
Президент Леонід Кучма виступає за те, щоб уряд якнайшвидше визначився з напрямом використання нафтопроводу "Одеса-Броди".

"Мене влаштує будь-яке рішення уряду, але уряд буде за нього і відповідати", - сказав Кучма на прес-конференції у Києві. "Хай це буде недосконале рішення, але хай воно буде. Бо вже два роки скубемо чуби в Україні і за кордоном".

"500 мільйонів доларів закопані у землю! А метал має корозійні недоліки", - додав він.

Напряму Кучма не сказав, він підтримує пряме використання "Одеса-Броди" чи реверс. Але весь підтекст його слів свідчив, що він за реверс.

"Я людина прагматична. Тому ручки на стіл! Де та нафта, яка має транспортуватися з Одеси [на Захід]?", - сказав Кучма.

Він сказав, що американська кампанія "Шеврон" визнала економічну недоцільність цього проекту. "Порахуйте кількість перевалок! Їх п'ять! Прийшли в Броди – далі куди? В Гданськ? По шосейній дорозі?"

За словами Кучми, "Шеврон" погодився лише зберігати нафту у трубопроводі – і тільки після того, "як їх притиснули відповідні кола в Америці".

"Це оплеуха Україні!", - сказав Кучма.

Він сказав, що польські комерційні структури можуть вкласти гроші у добудову труби з Бродів у Гданськ, якщо "отримають відповідь на питання – яка нафта буде і по якій ціні на кордоні з Польщею".

"Українська Правда"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua