КПУ ЛАМАЄ ПЛАНИ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА У ПАРЛАМЕНТІ В 2004

15 переглядів
Субота, 20 грудня 2003, 15:50
Компартія України категорично виступає проти обрання президента у 2004 році нинішнім складом Верховної Ради, а також проти продовження повноважень народних депутатів нинішнього скликання до 2007 року.

У суботу на пленумі ЦК Компартії розглядалось одне питання – позиція партії у зв`язку із реформою системи політичної влади в Україні, повідомили УНІАН у Компартії.

Лідер КПУ Петро Симоненко підкреслив, що Компартія підтримає зміни до Конституції у другому читанні тільки після ухвалення і підписання президентом закону про вибори народних депутатів на пропорційній основі, внесеного комуністами.

Фракція КПУ підтримуватиме законопроект змін до Конституції №4105, який передбачає обрання президента всенародно в 2004 році, а в 2006 році – обрання президента новим складом Верховної Ради.

Симоненко також наголосив: "Олігархи і націоналістські сили впевнені, що їх лідер неодмінно буде обраний президентом України, тому вони не хочуть, щоб його повноваження на цій посаді були обмежені, у тому числі обмежені їх меркантильні апетити".

"Правонаціоналістичними силами ставиться за мету законсервувати існуючу систему влади, за якою в руках глави держави зосереджені практично необмежені повноваження і створені передумови для збереження в країні влади олігархічних кланів і корумпованого чиновництва", - заявив Симоненко.

Пленум доручив президії ЦК КПУ, виходячи із конкретної ситуації, оперативно приймати необхідні рішення щодо тих чи інших положень політреформи та дій фракції Компартії у Верховній Раді.

Як відомо, без голосів Компартії провладні сили не зможуть провести політреформу. У грудні представники СДПУ(О) заявили, що підтримують законопроект, який передбачає обрання президента уже цією Верховною Радою.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua