КПУ офіційно відмовилися від ідеї єдиного кандидата від "четвірки"

Субота, 20 грудня 2003, 16:50
Компартія вважає неможливим висунення єдиного кандидата в президенти разом із "Нашою Україною". Це випливає із рішення пленуму ЦК КПУ, про яке повідомляє прес-служба комуністів.

"Чітко і однозначно заявлено, що Компартія не бачить реальної можливості і політичної доцільності висунення єдиного кандидата від так званої "демократичної опозиції" право-націоналістичних і лівих сил", - зазначається у прес-релізі за підсумками пленуму.

"Не секрет, що під таким єдиним кандидатом комуністам намагаються нав'язати лідера "Нашої України", - говориться у повідомленні КПУ.

Реальним союзником комуністів "сьогодні і на довгострокову перспективу теоретично може бути тільки СПУ", зазначається у повідомленні Компартії.

"У той же час з усією відвертістю говорилось, що позиції соціалістів з деяких принципових питань викликають у комуністів, м’яко кажучи, запитання. Зокрема, незрозуміла їх позиція на підтримку програми дій уряду Януковича, голосування за Трудовий кодекс, який закріплює принизливу залежність трудівника від роботодавця, а також з ряду інших питань", - зазначають комуністи.

На пленумі вирішено, що Компартія приймає участь у виборах президента "як самостійна і самодостатня політична сила" при підтримці "громадсько-політичних організації і об’єднань трудящих, народу України".

На обговорення у первинних осередках винесена кандидатура Петра Симоненка.

Пленум Компартії також відмовив на заклики із пропрезидентського табору про створення лівоцентристського блоку за участю КПУ. Учасники пленуму заявили, що "і СДПУ(О), і НДП, і "Трудова Україна", й інші так звані центристські сили – це партії олігархічного капіталу, що не мають ніякого відношення до лівої ідеї, до лівого руху".

Як відомо, цього тижня глава адміністрації президента, лідер СДПУ(О) Віктор Медведчук заявив, що "нагальним є формування широкої центро-лівої політичної коаліції", оскільки зараз "основна загроза демократії походить не з лівого, а з правого політичного флангу".

Читайте також:

Медведчук підбурює ліву опозицію боротися з Ющенком


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...