ПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА МОЖУТЬ ПІДТРИМАТИ БІЛЬШОВИКИ, КПУ І СПУ... "ТЕОРЕТИЧНО"

7 переглядів
0
Понеділок, 22 грудня 2003, 20:40
Законопроект змін у Конституцію №4105, що передбачає вибори президента в парламенті в 2006 році, "теоретично має підтримку парламентської більшості, комуністів і соціалістів", повідомив у понеділок агентству "Інтерфакс-Україна" координатор парламентської більшості, співголова парламентської конституційної комісії Степан Гавриш.

Коментуючи підсумки засідання комісії у понеділок, Гавриш повідомив, що у вівторок, 23 грудня, на голосування в парламенті будуть виноситися три законопроекти по політреформі, однак досягнуто "широкого компромісу" з комуністами і соціалістами по законопроекту №4105.

"Це означає, що законопроект 4105 завтра можуть підтримати майже 300 народних депутатів", - підкреслив він.

За словами координатора більшості, кожен із трьох законопроектів буде голосуватися окремо.

При цьому Гавриш підкреслив, що проекти постанов про неприйнятність змін у Конституцію, яких 140, пропонується не розглядати. "Оскільки питання про неприйнятність може бути пов'язане з відповідністю Конституції того або іншого нормативного акта, що затверджує Верховна Рада України. Оскільки ці зміни мають позитивні висновки Конституційного суду, то розглядати питання про неприйнятність є неконституційним", - сказав він.

Відповідаючи на питання про те, чи можлива підтримка в парламенті всіх трьох законопроектів простою більшістю (226 народних депутатів) координатор більшості підкреслив: "Нічого страшного, навіть якщо і три. У нас зараз проходить попереднє схвалення... Ми можемо зараз продовжити наші сумніви до часу голосування в 300 голосів (на наступній сесії конституційною більшістю для остаточного схвалення ). Але я думаю, що основою буде законопроект 4105.

Ми визначилися по ньому, і не думаю, що інші законопроекти мають досить шансів набрати достатню кількість голосів. Можливо, за винятком законопроекту 4180, за який може проголосувати парламентська більшість", - відзначив депутат.

Усі законопроекти змін у Конституцію викликані необхідністю переходу в Україні від президентсько-парламентської республіки до парламентсько-президентської.

Законопроект про політичну реформу №4105, підтриманий 292 депутатами на момент направлення його в КС, передбачає введення з 2006 року обрання президента країни Верховною Радою, продовження терміну повноважень парламенту до п'яти років.

Чергові вибори президента пропонується провести в останню неділю жовтня 2004 року шляхом всенародного голосування, а повноваження президента припинити з моменту вступу на посаду президента, обраного парламентом у 2006 році. Президент вважається обраним, якщо за нього проголосували не менше двох третин депутатів (не менше 300 голосів).

У випадку дострокового припинення президентських повноважень пропонується, щоб до обрання нового президента його обов'язки виконував голова Верховної Ради.

Конституційний склад парламенту залишається незмінним - 450 народних депутатів, відзначається в документі, зареєстрованому в парламенті в четвер. Вибори в парламент у 2006 році пропонується проводити за пропорційною виборчою системою.


Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі