Опозиція офіційно просить Литвина не бути співучасником злочину

1 перегляд
Четвер, 25 грудня 2003, 11:13
Фракції "Наша Україна", БЮТ та СПУ у четвер підписали звернення до спікера Верховної Ради Володимира Литвина, у якому закликають не підписувати жодних документів, якими надається легітимність рішенням щодо проекту змін до Конституції України.

"Розгляд у Верховній Раді України проектів законів України про внесення змін до Конституції України (р. № 3207-1, 4105, 4180) засвідчив, що зроблено спробу конституційного перевороту", - йдеться у зверненні, розміщеному на сайті "Нашої України".

"У порядку денному пленарного засідання 24 грудня 2003 року питання про розгляд проектів законів України про внесення змін до Конституції України (р. № 3207-1, 4105, 4180) не було. Також засідання Верховної Ради України 24 грудня 2003 року не було відкрито у встановленому порядку", - зазначає опозиційна "трійка".

"Фарс у вигляді голосування підняттям рук навіть формально не фіксувався членами Лічильної комісії Верховної Ради України. Саме у цей час відбувалося засідання Лічильної комісії, на якому перевірялися підписи під проектом постанови щодо зміни процедури голосування. Дійсними Лічильна комісія визнала лише 225 підписів", - говориться у зверненні.

Опозиція відзначає, що під час проведення засідання Комісії її голову Валерія Мішуру телефоном було викликано до сесійної зали і він "без жодних повідомлень, а відповідно і без жодних повноважень і доручень", пішов до сесійної зали.

"На голосування було поставлено фальсифікований проект постанови, який був внесений на заміну, і підписи під ним не збиралися (підписи збирались під проектом постанови щодо голосування бюлетенями, а на голосування було поставлено проект постанови про голосування шляхом підняття рук)", - говориться у зверненні.

"Голова Лічильної комісії Мішура записував голоси за повідомленнями лідерів фракцій і груп, причому, наприклад, НДП голосувала в повному складі, в той час як мінімум два представники цієї фракції на момент голосування були відсутніми у сесійній залі, оскільки знаходились на засіданні Лічильної комісії", - пояснюють опозиціонери.

"Проект за реєстраційним номером 4105 не розглядався в процедурі, передбаченій статтею 3.4.1. Регламенту Верховної Ради України. Тому, відповідно до частини третьої статті 3.4.1. рішення, прийняте без відкриття обговорення питання, є недійсним", - говориться у зверненні.

"Крім того, на порушення глави 3.5 Регламенту не було розглянуто пропозиції народних депутатів України щодо неприйнятності проекту за номером 4105. Таким чином, народних депутатів України було позбавлено права висловити власну думку", - стверджує опозиція.

"Під час так званого розгляду питання щодо проекту Симоненка-Кучми були також порушені статті 3.1.8., 3.2.1., 3.2.5., 3.4.1. Регламенту Верховної Ради України. Голосування не відбувалося в поіменному режимі", - зазначено у зверненні.

"Просимо Вас, шановний Володимире Михайловичу, не підписувати жодних документів, якими надається легітимність рішенням щодо проекту змін до Конституції України. Не станьте співучасником злочину!" - йдеться у зверненні до Литвина.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua