Стретович відправить Кірпу у відставку?

Четвер, 25 грудня 2003, 13:49
Голова парламентського комітету із питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією Володимир Стретович направив подання до президента про потребу створити комісію для перевірки інформації про зловживання міністром транспорту Георгієм Кірпою службовим становищем.

Приводом стала публікація на інтернет-сайті "Україна кримінальна", де міністра транспорту звинуватили в заподіянні багатомільйонних збитків державі та нераціональному використанні фінансів, повідомляє "Львівська газета".

Стретович також планує звернутися до Віктора Януковича з проханням створити урядову комісію для перевірки інформації. Якщо факти підтвердять, Володимир Стретович вимагатиме відставки Георгія Кірпи із займаної посади.

Як розповів Стретович "Львівській газеті", мета подання – звичайна перевірка фактів, викладених у статті. "Ми зробили подання на основі публікації, яка може бути підставою для створення комісії – це ж інформація, що є загальнодоступною", – заявив він.

"Нехай урядова комісія перевірить і встановить, чи інформація та факти, викладені у статті, є достовірними. Верховна Рада нині не може це перевірити. Я хочу лише отримати відповідь: так чи ні, і дізнатися, хто за цим стоїть", - сказав Стретович.

Він наголосив, що комітет наразі не планує надсилати до президента запити стосовно інших посадовців, проти яких є компрометуючі факти і в Інтернеті, й у друкованих виданнях.

Матеріал під назвою "Чим гірша дорога, тим більше пилюки в очі", який у друкованому вигляді займає 13 сторінок, був підготований транспортним інтернет-бюлетнем "Транспрес" і з’явився наприкінці минулого місяця на сайті "Україна кримінальна".

У публікації "УК", зокрема, йдеться про виділення значних сум на благодійність, для "безповоротної фінансової допомоги" Державному управлінню справами президента України тощо.

Крім того, як пише "УК", "при міністрові Кірпі кількість аварійних подій в авіації зросла на 42%, а кількість загиблих у них – у 4 рази. Ріст аварійності при нинішньому міністрові спостерігається на всіх видах транспорту".
powered by lun.ua