Мороз із Трускавця надіслав заяву, де вимагає політреформи

Четвер, 25 грудня 2003, 19:27
Фракція Соціалістичної партії України заявляє, що проведенню політичної реформи немає альтернативи, але наполягає на всенародному обранні президента строком на 5 років.

Як говориться в заяві фракції за підписом Олександра Мороза, поширеній у четвер прес-службою СПУ, події в парламенті протягом останніх днів та коментування їх у провладних ЗМІ зайвий раз підтвердили необхідність політичної реформи в Україні і складність її здійснення.

"Ми послідовно будемо боротися за її здійснення, при потребі звертаючись за підтримкою до виборців. Сутність реформ в нашому розумінні означає демократизацію суспільного життя, запровадження досвіду державного управління, характерного для більшості європейських країн", - говориться в заяві.

"Тільки таке управління відкриває перспективу для зростання ефективності економіки, розвитку власного виробництва, подолання безробіття, гарантування прав і свобод людини, захист суверенних прав держави", - зазначається в ній.

Соціалісти наголошують, що у них не було ніяких ілюзій щодо справжніх намірів "кланового режиму".

"Його природа і персональний склад влади не здатні сприйняти справді демократичні перетворення. Це є ще одним підтвердженням того, що одночасно із здійсненням реформи необхідно відсторонити від влади президента і весь створений ним режим", - зазначається в заяві.

"Склалася характерна саме для України ситуація. І ми, і влада відстоюємо нібито однаковий за змістом проект реформ. Але цілі у нас – протилежні. Ми виступаємо за передачу влади її джерелу – народу, за підконтрольність влади народу, всіх її ланок і рівнів. Режим керується протилежним інтересом – залишити владу в своїх руках, відірвавши її від народу назавжди", - говориться в ній.

Соціалісти зазначають, що наполягають на обранні президента наступного року всенародно і на п’ять років.

Натомість "влада прагне обрати главу держави нинішнім складом парламенту, та як альтернативу – обрати тимчасового (менш ніж на два роки) президента, щоб, зберегти в своїх руках адмінресурс, спробувати у 2006 році "призначити" слухняний склад парламенту, котрий би продовжив нинішній порядок, діяв на замовлення кримінально-бізнесових угрупувань", відзначається в заяві.

Також соціалісти виступають за необхідність негайного, до внесення змін у Конституцію, ухвалення закону про вибори на пропорційній основі до всіх рівнів рад, в тому числі - парламенту.

Вони зазначають, що "режим вдається до спроб спотворити пропорційний принцип, утвердити видозмінену, але таку ж зручну для фальсифікації мажоритарну систему виборів, зовсім не хоче переглядати порядок формування місцевих представницьких органів. Він виступає проти звільнення їх від диктату корумпованих держадміністрацій".

Фракція СПУ категорично заперечує "методи маніпуляції і фальсифікації" прийняття рішень, що спостерігалося під час так званого схвалення проекту закону 24 грудня 2003 року.

"Конституція – найважливіший документ держави. Ми обурені втручанням у її зміст брудними методами і брудними намірами. Переконані, нам вдасться досягти справді потрібних перемін у системі влади, які здатні і заблокувати подальше панування Зла у країні, та забезпечити основу для зростання добробуту народу", - говориться в заяві СПУ, підписаній Морозом.

Як відомо, останні дні Мороз перебуває у курортномі місті Трускавець і не бере участь у парламентському протистоянні.

Читайте також:

У день парламентської революції Мороз на курорті

powered by lun.ua