ОМЕЛЬЧЕНКА ЗАЛИШИЛИ НА ПОСАДІ

Вівторок, 30 грудня 2003, 11:04
Київський міський голова Олександр Омельченко не може бути звільнений з посади глави Київської міської державної адміністрації в зв’язку з досягненням пенсійного віку.

Таке рішення Конституційного суду було оголошено на засіданні суду у вівторок.

"На посадову особу, яка є Київським міським головою і одночасно головою Київської міської державної адмінстрації, не поширюються вимоги про граничний вік перебування на державній службі", - йдеться у рішенні КС.

Як відомо, граничним терміном для держслужбовців є 65 років, які Омельченку виповнилися влітку 2003. Це послужило приводом для дискусій про зняття його з посади.

"Київську міську державну адміністрацію може очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації", - сказано у вердикті.

"Як голова Київської міської державної адміністрації Київський міський голова з питань здійснення виконавчої влади є відповідальним перед президентом і Кабінетом міністрів, підзвітним і підконтрольним Кабінету міністрів", - говориться в тексті рішення.

Вердикт КС також встановлює, що КМДА "є єдиним в організаційному відношенні органом, який виконує функції виконавчого органу Київської міської ради та паралельно функції місцевого органу виконавчої влади".

За рішення, яке дозволило Омельченку залишитись на посаді, проголосували 11 суддів, проти – 4.

"Українська правда"

powered by lun.ua