Медведчук затримав засновника "Львівської газети"?

Вівторок, 30 грудня 2003, 17:24
Один із засновників "Львівської газети" Маркіян Іващишин був затриманий у вівторок представниками податкової міліції.

Про це "Українській правді" повідомив народний депутат, член "Нашої України" Тарас Чорновіл. Він зазначив, що на момент затримання ні постанови, ні ордеру на арешт у податківців не було.

Чорновіл також повідомив, що в цей момент Іващишин, його адвокати та сам Чорновіл розмовляють із слідчим. Наразі відома лише, що відкрито справу та причина затримання – Іващишин нібито не з'являвся за повістками до слідчого.

В той же час, як стверджує сам Іващишин він отримав лише одну таку повістку від особи, яка не представилася та з низкою процедурних порушень. В коментарі УП він зазначив, що все це нагадало йому 1985 рік.

Тарас Чорновіл назвав дій податківців "політичною розправою". Оскільки за нормального розгляду справи і тих мінімальних порушень, які приписуються Іващишину, "не з'являються в офіс, не виставляють пістолети і не погрожують почати стріляти, якщо не з'явиться Іващишин".

Чорновіл назвав ці події однією ланкою з подіями на Закарпатті та в Мукачевому.

У той же час, як повідомив кореспондентові агентства "Інтерфакс-Україна"http://www.interfax.kiev.ua} комерційний директор газети Юрій Назарук, Іващишину обвинувачення були пред'явлені за трьома статтями Кримінального кодексу.

Назарук не конкретизував статті, по яких пред'явлені обвинувачення, він тільки сказав, що вони стосуються внесення свідомо неправдивих відомостей у документацію.

Після пред'явлення обвинувачень Іващишина відпустили. Це сталося близько 19.00.

Директор мистецького об’єднання "Дзиґа" Маркіян Іващишин та генеральний директор фірми "Троттола" є засновниками "Львівської газети"

У жовтні їх підприємства зазнали перевірок Львівської податкової. На переконання їх керівників, ці перевірки були пов'язані з критичними матеріалами газети щодо голови Львівської ДПА Сергія Медведчука, брата голови АП Віктора Медведчука.powered by lun.ua