"Регіони" та комуністи готують передачу "Одеса-Броди" у концесію

Середа, 14 січня 2004, 10:19
Законопроект, що пропонує передачу нафтогону "Одеса-Броди" у концесію, зареєстрований у Верховній Раді України 9 січня. Авторами проекту виступили народні депутати Раїса Богатирьова (лідер фракції "Регіони України") та Петро Буждиган (член фракції комуністів).

Законопроектом №4598 пропонується внести зміни до закону України "Про концесії" з метою включення магістрального нафтопроводу "Одеса-Броди" до переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію, повідомляє "Лабораторія законодавчих ініціатив".

У пояснювальній записці до проекту йдеться про те, що проект розроблено відповідно до закону України "Про комплексну програму утвердження України як транзитної держави у 2002-2010 роках" та Концепції державної політики у сфері постачання та транзиту сирої нафти, затвердженої розпорядженням Кабінету міністрів України від 5 квітня 2002 року.

Внесення магістрального нафтопроводу "Одеса – Броди" до переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію, зазначається у записці, сприятиме "підвищенню рівня енергетичної безпеки держави за рахунок створення умов для залучення іноземних та вітчизняних інвесторів", – говориться в проекті.

"Це дозволить створити передумови для більш надійної і ефективної роботи нафтотранспортної системи України та її подальшого розвитку, сприятиме інтеграції нафтотранспортної системи України в загальноєвропейську мережу нафтопроводів", – зазначається в документі.

Експерти відзначають, що зміст законопроекту суперечить передвиборчій програмі Комуністичної партії України, за списком якої був обраний народний депутат Буждиган (57 номер у списку).

Так, у програмі КПУ, зокрема, зазначається, що після перемоги на виборах комуністи зосередять зусилля на розв’язанні таких завдань: "Встановлення державної монополії на ... експлуатацію енергетичних мереж, рейкового, трубопровідного, морського й авіаційного транспорту".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"



powered by lun.ua