Ющенко готовий підтримати політреформу Медведчука. З одним "але"…

1 перегляд
Середа, 14 січня 2004, 10:34
Лідери опозиції пропонують парламенту проголосувати за проект змін до Конституції, який у своїй основі містить законопроект Медведчука-Симоненка.

Про це повідомив "Українській правді" представник Соцпартії Юрій Луценко.

За його словами, проект опозиції збігається із законопроектом 4105, який був проголосований руками в кінці минулого року. Він відрізняється тим, що в законопроекті збережено прямі вибори президента народом.

За словами Луценка, у середу зранку законопроект підписали лідери "Нашої України" і СПУ Віктор Ющенко й Олександр Мороз, а також заступник БЮТ Олександр Турчинов.

Луценко сказав, що опозиція пропонуватиме більшовикам проголосувати цей законопроект на конституційній комісії парламенту, а потім у сесійній залі.

При цьому за основу буде братися законопроект №4180 (так званий законопроект Гавриша), щоб не було потреби проводити експертизу Конституційного суду по цьому новому документу.

"Необхідності в експертизі у Конституційному суді не буде, оскільки він не відрізняється від законопроекту Гавриша №4180, який вже вивчався у КС. Із того законопроекту була лише вилучена норма про обрання президента парламентом, що не потребує додаткової експертизи", – зазначив Луценко.

За його словами, із цією узгодженою позицією "трійка" пішла на нараду до спікера Володимира Литвина.

Станом на 10:30 ранку сесійне засідання Верховної Ради не було відкрито, оскільки в цей час ще тривала нарада лідерів фракцій у кабінеті голови парламенту.

Депутати перебувають у залі. Трибуну і президію опозиція не блокує.Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua