Засух-друзів Кучми спіймали на наркотиках?

3 перегляди
Четвер, 15 січня 2004, 19:15
Президент Кучма сприятиме припиненню справи про вилучення на Київщині рекордної партії наркотичної сировини, оскільки у справі замішаний глава Київської облдержадміністрації Анатолій Засуха, вважає народний депутат, член "Нашої України" Євген Жовтяк.

Жовтяк переконаний, що Служба безпеки України отримає наказ від президента прикрити цю справу, обмежившись покаранням "стрілочників". В кращому випадку, - прогнозує Жовтяк, - заборонені посіви буде виявлено в якихось інших господарствах.

Щоб вийти з ситуації, вважає Жовтяк, буде притягнуто до відповідальності тих, хто лише виконував накази і забезпечував технологічні процеси при вирощуванні наркосировини.

За інформацією Жовтяка, мак "давно і успішно" вирощується в агрофірмі "Світанок" – господарстві Васильківського району, "яким свого часу керував Анатолій Засуха, а тепер керує його дружина – народний депутат України Тетяна Засуха", повідомляє прес-служба УНП.

Жовтяк каже, що вилучена СБУ партія макової соломки є найбільшою із затриманих правоохоронними органами партій за останні 10 років.

"Ця кількість є незначною на тлі справжніх масштабів бізнесу, до якого має причетність "зіркове подружжя", – зауважив Жовтяк.

Він нагадав також, що днями на брифінгу Служби безпеки України заступник начальника управління СБУ у Київській області Михайло Глуговський, який керував операцією, повідомив: вилучена соломка є високоякісною наркосировиною з великим вмістом морфіну.

Глуговський також не виключив можливості притягнення за співучасть у злочині когось із керівників господарств Київської області, оскільки така кількість сировини не могла бути заготовлена з приватних ділянок.

Нагадаємо, що 7 січня в райцентрі Васильків на Київщині було затримано найбільшу в Україні за останні роки партію наркотичної сировини – макову соломку вагою майже 1,7 тонни.

Сировини достатньо для приготування більше 140 тис. доз концентрату опію, що за цінами чорного ринку становить близько 2 млн. грн.

Родина Засух належить до кола друзів Леоніда Кучми і відпочивала цього року разом з президентом в Баден-Бадені.

Читайте також:

Не шукайте Кучму в Баден-Бадені. Він в гостях у Бакая

Чому опозиція називає голосування за зміни Конституції незаконним?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua