ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ НЕ БУДЕ

1 перегляд
Понеділок, 26 січня 2004, 15:13
Перший віце-спікер Адам Мартинюк заявляє, що позачергова сесія парламенту не відбудеться.

"Позачергової сесії, швидше за все, не буде. Бо для неї часу немає", - сказав Мартинюк у коментарі "Українській правді".

Мартинюк нагадав, що для позачергової сесії треба ініціатива або президента, або 150 підписів депутатів. "Я не бачу бажання президента зробити таку пропозицію. Але чи можуть зібрати депутати 150 підписів – проблемне питання, бо їх стільки в Києві немає", - зазначив Мартинюк.

Другою причиною, що позачергова сесія не відбудеться, він назвав те, що оголосити про її скликання спікер Верховної Ради має не пізніше ніж за три дні до її проведення. "Тобто якщо скликати позачергову сесії на п’ятницю, то голова має оголосити про це у вівторок", - сказав Мартинюк.

"До вівторка 150 підписів навіть фізично неможливо зібрати за будь-якого бажання", - додав він.

Мартинюк розповів, що на погоджувальній раді Литвин підтримав проведення позачергової сесії. Однак керівники фракцій, від кого залежав збір цих 150 підписів, "зустріли цю ідею без ентузіазму".

"150 підписів у Ющенка, БЮТ і СПУ немає. Але ентузіазму ніхто окрім Мороза не виявив", - сказав Мартинюк.

Прогнозуючи хід політреформи, Мартинюк сказав, що зміни до Конституції будуть прийняті.

Коментуючи вимогу опозиції про виключення норми виборів президента у парламенті, Мартинюк сказав, що це "один із варіантів діалогу". "Ми зв’язані рішенням, яке ухвалено пленумом КПУ", - пояснив він.

Водночас Мартинюк відкинув вимогу опозиції переголосувати рішення 24 грудня про попереднє схвалення змін до Конституції.

"Можна говорити про дрібне порушення норм регламенту. Але це сталося після того, як порушили норми регламенту ті, хто не давав голосувати", - зазначив Мартинюк.

Перший віце-спікер розповів, що на погоджувальній раді тоді пропонувався інший вихід – кожен депутат встає і говорить, він за чи проти змін до Конституції. За словами Мартинюка, більшість була готова на таке, опозиція – проти, оскільки знала, що необхідні 226 голосів є.

"Українська правда"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua