Клюєв і Тодійчук поїхали за каспійською нафтою

1 перегляд
Понеділок, 26 січня 2004, 15:53
Віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв і спеціальний уповноважений президента України з питань Євроазіатського нефтетранспортного коридору (ЄАНТК), президент ВАТ "Укртранснафта" Олександр Тодійчук прибули до Баку (Азербайджан) для обговорення програми засідання загальної українсько-азербайджанської міжурядової комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, посилаючись на інформоване джерело в уряді.

Раніше це засідання планувалося провести наприкінці минулого року.

Як повідомлялося, "Укртранснафта" на початку вересня 2003 року звернулася до державних органів та до нафтових компаній чотирьох країн із проханням повідомити їй про можливості надання технологічної нафти обсягом 380-420 тис. тонн (у залежності від сорту) з постачанням на термінал "Південний" (Одеса).

У жовтні державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки (ДНКАР) повідомила, що поставляти нафту на адресу "Укртранснафти" за умовами, що пропонує українська компанія "не представляється можливим".

Причиною є те, що азербайджанська нафта експортується за іншими маршрутами - на умовах FOB Новоросійськ (нафта марки Urals) і FOB Супса (нафта марки "Азери Лайт").

В даний час в Україні вирішується питання про напрямок використання нафтопроводу Одеса-Броди: у Європу - для транспортування каспійської нафти або на узбережжя Чорного моря - для транспортування російської нафти.

Рішення по цьому питанню уряд України повинен прийняти до 1 лютого.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua