Литвин розраховує на об`єктивну позицію ПАРЄ щодо України

Понеділок, 26 січня 2004, 16:52
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин розраховує на об`єктивну позицію Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо ситуації в Україні.

Про це йшлося в ході сьогоднішньої зустрічі Литвина з головою Народних Зборів Республіки Болгарія Огняном Герджиковим, повідомляє УНІАН

Як повідомив журналістам прес-секретар спікера Ігор Сторожук, під час переговорів сторони обмінялися досвідом проведення конституційної реформи в Україні та Болгарії.

Литвин зокрема сказав, що перед Україною стоїть ряд внутрішньополітичних суспільних викликів, пов`язаних з наближенням президентських виборів, які визначать напрямок розвитку України на найближчі 10 років.

При цьому на тлі суспільної стабільності в Україні спостерігається відсутність стабільності серед українських політиків, перед якими стоїть завдання стати моральними авторитетами у суспільстві, сказав Литвин.

Актуальною є і проблема інтелектуалізації політикуму і влади, процитував слова Литвина його прес-секретар.

Литвин звернув увагу і на зовнішні чинники, зокрема, дещо поспішне визначення ситуації в Україні як конституційну кризу представниками ПАРЄ.

Голова ВР категорично заперечив наявність такої кризи, наголосивши, що в Україні діє Конституція. При цьому він висловив сподівання, що ПАРЄ прагнутиме об`єктивної позиції, яка не виглядала б як підтримка тієї чи іншої політичної сили.

Як повідомлялося раніше, в понеділок, Парламентська Асамблея Ради Європи має ухвалити рішення про позачерговий розгляд на зимовій сесії питання конституційної кризи в Україні.

Якщо депутати погодяться з пропозицією Моніторингового комітету ПАРЄ, Асамблея обговорить українську політичну ситуацію в четвер, 29 січня.

У цьому разі доповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ з "українського питання" Ханне Северінсен і Рената Вольвенд закличуть Україну внести зміни до Основного закону конституційним шляхом - тобто, в ухваленні рішення мають взяти участь представники всіх фракцій Верховної Ради.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua