Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Медведчук хоче продавати землю

Четвер, 29 січня 2004, 17:54
Адміністрація президента України вважає за необхідне з 1 січня 2005 року дозволити в Україні купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, на яку до цього часу діє мораторій, і протягом поточного року підготувати необхідну законодавчу базу для прозорого і цивілізованого функціонування ринку землі.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив заступник голови адміністрації президента Павло Гайдуцький.

"Дію мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення продовжувати не потрібно, а необхідно створити в поточному році відповідну законодавчу базу", - сказав він.

Гайдуцький вважає, що необхідно також переглянути норму Земельного кодексу, який до 2010 року володіння землями сільгосппризначення обмежує 100 га, і збільшити її до 1 тис. га.

Як повідомлялося, парламентська фракція "Наша Україна" ініціює продовження мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. На її думку, поспішний продаж сільгоспземель при існуючій системі "остаточно позбавить українців права бути хазяїнами на власній землі".

Тим часом уряд виступає проти продовження мораторію. Віце-прем'єр Іван Кириленко вважає, що "необхідно поставити рух землі на законодавчий рівень і зробити його прозорим", а введення ринку землі дозволить активізувати надходження інвестицій в аграрний сектор, зокрема в сільське господарство.

За словами Кириленка, уряд буде просити парламент про першочерговий розгляд і прийняття законів про ринок землі, про державну реєстрацію прав на нерухоме майно, про Державний земельний кадастр, про державну землевпорядну експертизу.

При цьому він підкреслив, що навіть у випадку несформування необхідної законодавчої бази до кінця поточного року Кабінет міністрів не буде ініціювати продовження мораторію на купівлю-продаж землі.

Для запобігання зловживань на ринку землі Держкомзем пропонує законодавчо врегулювати питання володіння сільгоспугіддями одною особою і заборонити використання земельних ділянок не за призначенням протягом 10 років.

При цьому Даниленко пропонує залишити за державою 10% земель резерву і запасу і надати їй можливість придбання земельних паїв в аграріїв, не здатних господарювати і збанкрутілих.

Як повідомлялося, новим Земельним кодексом України, що діє з 1 січня 2002 року, передбачається передача землі в приватну власність юридичним і фізичним особам - резидентам України, однак до 2005 року введений мораторій на операції по купівлі-продажу земель сільгосппризначення.

До 2010 року у власності фізичних і юридично осіб може знаходитися не більш 100 га землі.

В Україні нараховується 33 млн. га орної землі вартістю 360 млрд. грн. На думку фахівців Держкомзему, у перші роки після зняття мораторію на ринок землі буде запропоноване близько 10 млн. га землі сільськогосподарського призначення.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування