Українці полюбляють писати листи Ющенку, Литвину, Морозу і Медведчуку

Субота, 14 лютого 2004, 17:19
Найбільше звернень від громадян серед фракцій парламенту отримує "Наша Україна". Протягом 2003 року до фракції Ющенка надійшло 7,5 тисяч звернень.

Загалом протягом минулого року до фракцій і груп парламенту надійшло більше 18 тисяч листів, повідомляє інформуправління Верховної Ради.

Другими за кількістю звернень є фракції СДПУ(О) і СПУ – по 2,9 тисяч. 2,4 тисячі звернень отримала фракція Комуністичної партії України.

Безпосередньо до керівництва Верховної Ради України звернулися 8,3 тисяч громадян, з них 4,9 тисяч – до голови Верховної Ради Володимира Литвина.

На особистому прийомі у Верховній Раді України прийнято 35,5 тисячі відвідувачів. З них керівництвом парламенту – більш як 2,9 тисячі громадян, комітетами Верховної Ради України – 22,5 тисячі.

На прийомі у депутатських фракціях і групах побували 2,4 тисячі осіб.

Аналіз звернень громадян свідчить, що найчастіше вони були зумовлені складними суспільними процесами в державі, активізацією суб’єктів політичних відносин у зв’язку з підготовкою до виборів президента України, подіями в парламенті, що відбувалися навколо внесення змін до Конституції.

Крім того, повідомляє інформуправління Верховної Ради, громадян спонукали до звернень невдоволення рівнем життя, станом соціального і правового захисту, зростанням організованої злочинності, недостатньою ефективністю роботи органів влади.

"Пропозиції громадян щодо вдосконалення законодавства систематично аналізувалися та узагальнювалися, розглядалися в комітетах, депутатських фракціях і групах з метою врахування в законотворчій роботі, доповідалися керівництву парламенту", - ідеться у повідомленні.

Загалом на адресу парламенту впродовж 2003 року надійшло 147,9 тисяч пропозицій, заяв і скарг громадян, що на 31,2% більше порівняно з 2002 роком, повідомляє інформуправління Верховної Ради.powered by lun.ua