СПУ поклялася кучмістами і КПУ, що не блокуватиме парламент

Понеділок, 16 лютого 2004, 14:07
Фракції та групи парламентської більшості, КПУ та СПУ підписали "Політичну угоду між депутатськими фракціями і групами у Верховній Раді України щодо проведення конституційної реформи та законодавчого забезпечення її реалізації".

Про це повідомив журналістам народний депутат, голова фракції ПППУ - "Трудова Україна" Ігор Шаров.

Угоду не підписали представники "Нашої України" та БЮТ.

Одним із пунктів угоди передбачено, що розгляд питань, які стосуються політичної реформи, сторони зобов'язуються проводити у відповідності з регламентом Верховної Ради.

Інший пункт угоди передбачає, що сторони вирішуватимуть всі конфліктні ситуації, що виникають між представленими у парламенті політичними силами, виключно шляхом переговорів без блокування роботи парламенту.

В угоді зазначається, що сторони – лідери фракцій від імені народних депутатів України, які є членами відповідних депутатських фракцій і груп у ВР України – зобов'язуються забезпечити проведення конституційної реформи.

З цією метою вони вважають за необхідне до початку розгляду і остаточного прийняття змін до Конституції України прийняти (з офіційним оприлюдненням) Закон України "Про вибори народних депутатів України" на пропорційній основі за концепцією, викладеною в прикінцевих положеннях до проекту закону України "Про внесення змін до Конституції України" (реєстраційний номер №4105) та передбачити введення в дію цього закону з 2006 року.

Також сторони вважають за необхідне прийняти закон щодо виборів до органів місцевого самоврядування, гармонізуючи систему виборів до них із виборчою системою, встановленою Законом України "Про вибори народних депутатів України", зазначеним вище; внести зміни до Закону України "Про вибори Президента України", у тому числі з метою узгодження тривалості парламентської і президентської виборчих кампаній; прийняти постанову ВРУ "Про вибори Президента України" у жовтні 2004 року.

Крім того, планується прийняти постанову про порядок розгляду Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до Конституції України після отримання відповідного висновку Конституційного суду України щодо цього законопроекту.

В угоді також зазначається, що сторони зобов'язуються до завершення 5 сесії ВРУ прийняти Закон України "Про Президента України", Закон України "Про Кабінет Міністрів України", Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Центральну виборчу комісію", закон щодо формування Державного реєстру виборців України, Закон України "Про всеукраїнський референдум".

Фракції, що підписали документ, в загальній кількості налічують більше 300 депутатів.

Читайте також:

Тимошенко просить опозицію не підписувати угоду, за якою Медведчук стане спікером, а Кучма - прем'єром
powered by lun.ua