ЗАХІДНИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ ВІДМОВЛЕНО У КОНТРОЛІ ЗА ЕКСПЕРТИЗОЮ ПЛІВОК МЕЛЬНИЧЕНКА

Четвер, 19 лютого 2004, 11:35
Генеральна прокуратура України відмовила міжнародним журналістським організаціям у праві громадського контролю за експертизою записів Мельниченка.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури, поширеному в четвер.

Генпрокуратура повідомляє, що розглянула лист-звернення представників п'яти журналістських об'єднань, які висловили бажання здійснювати контроль за проведенням експертиз у справі Гонгадзе.

"Маємо повідомити, що при проведенні розслідування у даній кримінальній справі Генеральна прокуратура України суворо дотримується вимог Конституції України та чинного кримінально-процесуального законодавства України", - сказано в повідомлені.

"На сьогодні, чинним законодавством України не передбачено громадської форми контролю над проведенням досудового слідства або окремих слідчих дій", - зазначає прес-служба Генпрокуратури.

"Тому вимога щодо контролю над проведенням експертизи у справі Гонгадзе є неприйнятною. Результати експертизи будуть оприлюднені у встановленому чинним законодавством порядку", - ідеться у заяві прес-служба Генеральної прокуратури.

Як відомо, до Генпрокуратури звернулися п'ять провідних міжнародних журналістських об'єднань: Національна спілка журналістів Великої Британії, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Міжнародна Федерація Журналістів та Артикль 19.

"Ми вважаємо життєво необхідним забезпечення умов для здійснення контролю над проведенням експертизи в інтересах громадянського суспільства", - сказали вони в заяві в зв'язку з наміром Генпрокуратури провести експертизу записів Мельниченка, на що урядом було виділено 850 000 гривень.

"Ми вимагаємо запросити представників громадського суспільства, представників журналістської спільноти – і українських, і європейських – для здійснення громадського контролю над новою експертизою записів", – йшлося у заяві.

Як відомо, 30 грудня 2003 року своїм рішенням Кабінет міністрів виділив 850 000 гривень на проведення нової міжнародної експертизи записів Мельниченка. Пізніше з'ясувалося, що гроші будуть перераховані Київському бюро судово-медичних експертиз для закупівлі обладнання для проведення експертизи. Очікується, що до експертизи можуть бути залучені фахівці з Литви та Росії.

Читайте також:

МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОСЯТЬ ДОПУСКУ ДО ЕКСПЕРТИЗИ ЗАПИСІВ МЕЛЬНИЧЕНКА

Мельниченко порадився із Северінсен, як витратити 850 000 гривень

850 000 будуть витрачені не тільки на експертизу плівок Мельниченка

Мельниченко готовий допомогти витратити 850 000, виділених Азаровим

ПЛІВКИ МЕЛЬНИЧЕНКА ПЕРЕВІРЯТЬ НА АМЕРИКАНСЬКІЙ АПАРАТУРІ ЕКСПЕРТИ З РОСІЇ ТА ЛИТВИ?

Навіщо уряд виділив 850 000 на плівки Мельниченка?

powered by lun.ua