Те, що Кучма послав українців до Іраку, не значить, що не треба проводити демократичні вибори - Олбрайт

Субота, 21 лютого 2004, 14:49
Колишній державний секретар США Мадлен Олбрайт у прямому ефірі "Нового каналу" назвала Україну ключовою країною регіону. Вона наголосила, що американцям небайдужа доля українського народу, тому в США хочуть, щоби вибори в Україні відбулися чесно.

"Ми вважаємо Україну ключовою країною регіону. Ми сподіваємося, що тут буде повна демократія. Є багато покращень, але ми бачили і проблеми під час парламентських виборів, коли порушувались права опозиції. Для демократії дуже важливо, щоби Україна дала змогу своїм громадянам обирати тих лідерів, які вони самі хочуть", – сказала Олбрайт.

"Президентські вибори дуже важливі, і тому є такий інтерес. Нам небайдужий народ України. Багато американців хочуть, щоб вибори пройшли чесно і був обраний незалежний уряд", – наголосила колишній держсекретар США.

"Президент Буш, звісно. дуже вдячний за відправку контингенту до Іраку, але я сподіваюся, що це не означає, що ми закриваємо очі на те, що відбувається всередині України. Українці в Іраку – це ознака солідарності. Але ж солідарність зі США означає також і демократичні вибори", – зазначила вона.

Відповідаючи на питання стосовно можливості українських фірм отримати контракти на відбудову Іраку, пані Олбрайт запевнила, що ті країни, які зробили свій внесок у налагодження мирного ладу в Іраку, контракти отримають.

"Навіть у Штатах є багато питань, яким чином отримати іракські контракти. Я сподіваюсь, що ті країні, які зробили свій внесок, контракти отримають. Ми маємо зробити так, що угоди надавалися у чесний спосіб і тим, хто дійсно хоче допомогти", – сказала Олбрайт.

Мадлен Олбрайт перебуває у Києві на запрошення організаторів дводенної міжнародної конференції "Україна в Європі та світі".

Читайте також:

Ситуація зі свободою слова в Україні неприпустима для демократичної країни – Олбрайт

Олбрайт сказала Ющенку, що її не дивує поведінка української влади

Олбрайт та Гавел дадуть урок українським політикам
powered by lun.ua