"Нова Україна" ожила, щоб приєднатися до коаліції кучмістів

Вівторок, 24 лютого 2004, 16:48
Народно-демократичне об'єднання "Нова Україна" ухвалило рішення про приєднання до угоди парламентських партій, фракцій і про створення коаліції демократичних сил України.

"Віримо, що конституційна реформа відбудеться", - сказав лідер об'єднання, губернатор Харківщини Євген Кушнарьов.

Рішення про приєднання до коаліції було прийняте 24 лютого членами координаційної ради об'єднання, що складається з представників членів об'єднання – 34 громадських організації та 5 політичних партій.

До останніх належать Ліберальна партія України, Ліберально-демократична партія, НДП, партія "Солідарність жінок України" та Християнсько-демократична партія України.

Як відомо, 18 лютого лідери сил парламентської більшості підписали угоду про створення коаліції, яка серед іншого зобов'язувалася провести політреформу і висунути єдиного кандидата в президенти.

Разом з тим, раніше лідер НДП Валерій Пустовойтенко заявляв, що партія має намір висунути власного кандидата у президенти.

На запитання про новий виборчий закон, який зобов'язалися ухвалити парламентська більшість, СПУ та КПУ в іншій угоді – про проведення політичної реформи*/archive/2004/february/18/news/11.shtml) – Кушнарьов сказав, що "найбільш корисною і компромісною для України була б система, запропонована сьогодні Гавришем".

"Вона поєднує можливості мажоритарників, але водночас приводить у парламент представників політичних партій, і таким чином структурує суспільство", – додав він.

В той же час харківський губернатор вважає "вкрай небезпечною пропорційну систему з низьким бар'єром, тому що це [вийде] політичний вінегрет, а не парламент". На думку Кушнарьова, навпаки, потрібно послідовно рухатись до збільшення прохідного бар'єру.

"Українська правда"

Читайте також:

Януковича висунуть єдиним кандидатом у березні
powered by lun.ua