У ЧЕТВЕР КРАВЧЕНКО ПЕРЕДАСТЬ ТОМЕНКУ МАТЕРІАЛИ

Вівторок, 24 лютого 2004, 17:52
26 лютого у Берліні генерал СБУ Валерій Кравченко передасть народному депутату України Миколі Томенку матеріали про вказівки влади стежити за представниками опозиції та міністрами для направлення їх у Генеральну прокуратуру України.

Про це сам Томенко заявив у середу в інтерв'ю кореспонденту УНІАН.

За його словами, 26 лютого о 13.00 в Будинку преси у Берліні відбудеться брифінг для журналістів, під час якого Кравченко і передасть депутату матеріали. "Для того, щоб зняти будь-які питання, я заздалегідь інформую, де, у який спосіб це буде відбуватися", – наголосив Томенко. Він зауважив, що "ми домовилися з генералом Кравченком, представниками "Німецької хвилі" саме про такий механізм". 27 лютого депутат планує передати матеріали, надані Кравченком, до Генпрокуратури.

"Як голова парламентського комітету (Комітет з питань свободи слова та інформації – УНІАН), я запропонував варіант оперативного направлення матеріалів до прокуратури та, залежно від їхнього змісту, можливого їх оприлюднення, щоб розставити точки над "і" щодо цієї справи", – зазначив депутат.

На думку Томенка, "працівники СБУ та МЗС, які діють в Україні та Німеччині, найбільше зацікавлені, щоб ці матеріали були без перешкод доправлені до Генеральної прокуратури".

Як повідомлялося, 18 лютого Кравченко повідомив російській службі "Німецької хвилі", що володіє "матеріалами про злочинну діяльність режиму Кучми.

Ці матеріали, зокрема, доводять, що його підлеглі, голова Служби безпеки України Смешко, а також керівник Головного управління розвідки Синянський, порушуючи Конституцію і закон про розвідувальні органи України, дають вказівки своїм співробітникам за кордоном стежити за депутатами Верховної Ради України з числа опозиції, а також за "членами уряду від міністра і вище, як вказано в одній з одержаних мною інструкцій".

Ці матеріали, за словами Кравченка, він готовий "передати представнику Генеральної прокуратури України і в комітет ВР з прав людини".

20 лютого президент України Леонiд Кучма вiдкинув заяви генерала СБУ Кравченка про полiтичне стеження за українською опозицiєю за кордоном, санкцiоноване владою.

УНІАН

Читайте також:

ТОМЕНКО ЇДЕ ДО КРАВЧЕНКА, ЩОБ ОПРИЛЮДНИТИ СЕКРЕТНІ ДОКУМЕНТИ?

РАДЧЕНКО: КРАВЧЕНКО ВСЕ ЗАТІЯВ ЧЕРЕЗ РЕМОНТ КВАРТИРИ

Нові заяви Кравченка: йому наказували стежити за німецькою журналісткою і політиком

Генерал Кравченко: "Коли ми говоримо про злочини режиму Кучми, то постає питання: а докази де? У мене такі докази є"

Генерал Кравченко заявляє, що його не використовували закордонні спецслужби

Кучмагейт-3. Хто наказував стежити за опозицією

powered by lun.ua